přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. února 2004, 16:00

Na dorosteneckém a juniorském mistrovství ČR zazářili Ščerbová a Patera

Hala Otakara Jandery ve dnech 14. - 15. února hostila halové mistrovství republiky juniorů a dorostenců.

Letošní ročník halového mistrovství republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek se o tomto víkendu koná v Hale Otakara Jandery v Praze - Stromovce. Kritériem pro účast na letošním halovém mistrovství byl splněný předem stanovený limit pro každou disciplínu. Bez limitu bylo možné startovat pouze ve štafetě na 4x200 metrů a  v chůzi na 5000 a 3000 metrů.

Výbornou formu potvrdila sedmnáctiletá Denisa Ščerbová. Na Zimní Pražské tyčce v nafukovací hale na Strahově se blýskla novým osobním rekordem v dálce - 6.44 metru. Nakonec ji však "přeskočila" zkušená trojskokanka Martina Darmovzalová, která si skokem dlouhým 6.57 metru zajistila B - limit na olympijské hry do Atén. Ščerbová ovšem avizovala, že se pokusí výkon Darmovzalové ještě překonat. První den halového mistrovství juniorů a dorostenců se ji to však nepodařilo. Dálku sice s přehledem vyhrála, ale s výkonem 6.17 metru. Vynikající výkon však přítelkyně výškaře Jaroslava Báby předvedla v běhu na 60 metrů překážek. Do cíle doběhla v čase 8.44 sekundy a vytvořila si další osobní maximum. Talentovaná juniorka má doposud na svém kontě stříbrnou medaili z mistrovství světa do sedmnácti let a čtvrtou příčku z mistrovství Evropy juniorů (2003, dálka).

Úspěšný první den měl také bronzový z loňského mistrovství světa do sedmnácti let Lukáš Patera. Vybojovanými dvěma tituly - na 60 metrů a 60 metrů překážek si zároveň vyrovnal své osobní rekordy. V běhu na 60 metrů dolétl do cíle v čase 6.88 a stejnou trať, ale s překážkami, zdolal za 8.17. 

Dařilo se také tyčkařce Jiřině Ptáčníkové, která si titul odvezla za 4.05 metru. K titulu z běhu na 3000 metrů přidal vítkovbický junior Tomáš Bednář v neděli ještě druhý z poloviční trati. 

Další výkony českých dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek naleznete v kolonce Výsledky.