Na diváky ME čekají slevy na celé hoře Montjuïc

23. listopadu 2011, 11:27

Pořadatelům evropského šampionátu v Barceloně v příštím roce se podařilo dohodnout pro fanoušky zlevněné vstupy na řadu kulturních i sportovních atrakcí nejen v olympijském areálu.

Marketingové oddělení B10, pořadatelské společnosti ME 2010, uzavřelo smlouvu s divizí organizace B:SM, která se pro město stará o rozvoj parku Montjuïc. Dohoda zahrnuje zvýhodněné vstupy na celou řadu míst v rámci někdejšího území, na němž se odehrávalo hlavní dění olympijských her v roce 1992.


www.bcn2010.org

Výhodné to je z pohledu pořadatelů hned ze dvou hledisek: zaprvé atletičtí návštěvníci dostanou za svou vstupenku něco navíc; zadruhé prostor, do nějž je situováno hlavní dějiště soutěží olympijský stadion, nebude tolik izolován, naopak více vtažen do dění ME. Takováto spolupráce vznikla kolem dějiště sportovní události v Barceloně vůbec poprvé.


Ukázka slevy: hrad - zdroj: www.bcn2010.org

Jak konkrétně dohoda vypadá? Není komplexní, tudíž se liší doba trvání i rozsah výhod, které místa na Montjuïc poskytnou. Šampionát se odehraje ve dnech 26. 7. až 1. 8., většina slev trvá ještě týden navíc před i po ME, čili od 19. července až do 8. srpna. Konkrétní cenové srážky se pohybují nejčastěji mezi 20 a 30 %, najde se však i poloviční úleva nebo dokonce volný vstup.
Mezi 14 slevenými atrakcemi jsou muzea – olympijské, etnologické nebo archeologické Katalánska, dále například městský bazén, lanovka, hrad nebo botanická zahrada. Pro českého návštěvníka může být lákadlem pavilon (resp. jeho replika), jenž postavil Mies van der Rohe své zemi ke světové výstavě v Barceloně 1929. Německý architekt je u nás dobře známý stavbou brněnské Vily Tugendhat (vybudována o rok později).


Ukázka slevy: hrad - zdroj: www.bcn2010.org

Vedle uvedených míst nabídne město i hlavní atrakce mimo olympijský areál Montjuïc jako zoologickou zahradu nebo horu Tibidado, kde se kromě nejlepšího výhledu ve městě (nejvýše položené místo v oblasti) nachází také zábavní park. Slevy budou zahrnovat i jízdenky na turistický autobus.

Přehled míst najdete zde.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí