přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Na desetiboj do Kladna přijedou Pogorelov i Kraučanka

Všichni medailisté z víkendového halového mistrovství Evropy se zúčastní mezinárodního vícebojařského mítinku v Kladně, který se uskuteční 19. a 20. června na tamním stadionu na Sletišti.

Účast prý již dříve přislíbil olympijský vítěz a světový rekordman Roman Šebrle, ve startovní listině jsou po šampionátu v Birminghamu také stříbrný Rus Alexander Pogorelov a bronzový Andrej Kraučanka z Běloruska. Oznámili to dnes organizátoři ústy ředitele závodu Zdeňka Lubenského. 

Osobní rekord Pogorelova v desetiboji je 8429 bodů, loni se mu však nedařilo a výkonem 8245 bodů byl ve světových tabulkách desátý. Kraučanka je považován za velký talent. Prvního ročníku ryze vícebojařského mítinku v Kladně by se měl zúčastnit také bývalý trojnásobný mistr světa a světový rekordman Tomáš Dvořák. Organizátoři chtějí získat na start také mistra světa Bryana Claye z USA. 

V ženském sedmiboji přijedou do Kladna Ukrajinka Natalija Dobrynská a její krajanka Hanna Melničenková. "Obě mi v Birminghamu potvrdily účast," prohlásil Lubenský, bývalý český rekordman ve skoku o tyči. 

Dvořák a Šebrle se v České republice naposledy v kompletním desetiboji představili v červenci 1999 v superlize Evropského poháru na Strahově, kde tehdy Dvořák výkonem 8994 bodů vytvořil světový rekord. Za překonání světového maxima v desetiboji, který drží z roku 2001 výkonem 9026 bodů Šebrle, vypsali organizátoři prémii milion korun. 

Na start by se mělo postavit osmnáct desetibojařů a dvanáct sedmibojařek, pořadatelé prý mají zájem i o olympijskou vítězku Carolinu Klüftovou ze Švédska.

                                                                                                ČTK