přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Na čele pořadí národů mistrovství světa zatím Američané

Světový šampionát v Helsinkách má za sebou třetinu soutěžních dní, během kterých bylo rozdáno třináct kolekcí medailí.

V pořadí národů zatím vedou Spojené státy americké, jejichž atleti získali tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejvíce cenných kovů má na svém kontě výprava Etiopie. Vytrvalecká velmoc se radovala už ze dvou zlatých, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Díky včerejšímu titulu sedmibojařky Klüftové a dnešnímu finále výšky žen se na třetí pozici v průběžném pořadí zařadilo Švédsko.  

Své účinkování na šampionátu už ukončilo sedm českých reprezentantů, ve hře jich tedy zůstává tucet. Nejlépe si zatím vedla chodkyně Barbora Dibelková, která v závodě na 20 kilometrů došla na Olympijský stadion jako pátá. Z dnešního finále výškařek si Iva Straková odnesla jedenácté místo. Kladivář Lukáš Melich a diskař Libor Malina skončili těsně za branami finále, konečné 18. místo obsadil Petr Stehlík ve vrhu koulí, Šárce Kašpárkové patří 21. příčka, překážkář Jiří Mužík vypadl v rozběhu.

Medailového umístění v prvních třech dnech MS dosáhlo dvacet týmů, Česká republika s napětím očekává zítřejší finále diskařek, ve kterém se představí první žena letošních světových tabulek Věra Cechlová Pospíšilová. V úterý začne také soutěž desetibojařů s Romanem Šebrlem a Tomášem Dvořákem, v níž se o medailistech rozhodne ve středu večer. Ve středečním programu se ve finále představí také tyčkařka Pavla Hamáčková.

Pořadí národů 10. MS po třech dnech:
13 finálových disciplín   

1. USA   3 – 1 – 0
2. Etiopie   2 – 1 – 1
3. Švédsko   2 – 0 – 1
4. Bělorusko   1 – 2 – 0
5. Jamajka   1 – 2 – 0 
6. Rusko   1 – 1 – 1

Tomáš Klement

Vytisknout