přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2006, 14:14

Na Bryana Claye nemám

Roman Šebrle den před odletem přiznal, že není zcela fit a dopředu počítá s porážkou od svého největšího soupeře.

Kvůli zvýšené teplotě vynechal Šebrle mítink v Chemnitzu, kde si chtěl před nadcházejícím šampionátem otestovat dálku. K horečce se navíc přidaly i střevní potíže. "Zdraví nevydrželo, takže jedu do Moskvy s tím, že chci vybojovat nějakou medaili. Za to budu rád," sdělil Šebrle ve středu na tiskové konferenci přítomným novinářům. "Teď už se cítím dobře," pokračuje světový rekordman v desetiboji, "ale musím být realista. Na vítězství to o víkendu  nebude."

Roman Šebrle přiznal, že se cítí zklamaný, protože půl roku trénoval a zdravotní potíže se ozvaly zrovna týden před mistrovstvím. "Před Birminghamem to ale vypadalo ještě hůř," přirovnává Šebrle svůj nynější stav k šampionátu před třemi lety. "Tehdy mi dokonce trenér říkal, ať vůbec nestartuji. A nakonec z toho byl bronz."

O tom, že by letos do Moskvy neodcestoval, Šebrle vůbec neuvažoval. "Zkusím dát do závodu všechno hned v prvním dni. Třeba na tom budu lépe, než se domnívám. Ale jsem smířený s tím, že na Bryana Claye mít nebudu."

A jak vidí evropský rekordman v sedmiboji konkurenci? "Jasným favoritem šampionátu je Američan Bryan Clay," odpovídá Šebrle bez rozmýšlení. "Souboj o medaili zkomplikují Rusové, hlavně Alexandr Drozdov a medaili bude chtít jistě také Attila Zsivóczky. V Moskvě bude číhat hodně vlčáků."

Od favorita šampionátu Bryana Claye Šebrle útok na světový rekord nečeká. "Na medaili bude potřeba určitě 6200 bodů. Bryan udělá jistě víc, ale ačkoliv je ve formě, svěťák 6476 Dana O'Briena z roku 1993 bude i nad jeho síly."

David Klempíř

Vytisknout