přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. října 2003, 11:52

Na atletickou přípravu oštěpař Guzdek nespěchá

Více než týden stráví oštěpař Miroslav Guzdek v jihočeské Třeboni, kde bude v klidu vstřebávat sezonu plnou obratů.Foto: F. Macák
Osmadvacetiletý závodník pražské Dukly letos zahájil impozantně, začátkem května v Olomouci splnil A-limit pro mistrovství světa výkonem 83,71 m. Krátce poté se dostavily bolesti achilovkÿ, které Guzdka provázely v průběhu celého léta, čtvrt roku před vrcholem sezony absolvoval pouhé dva závody, oba navíc jen v tréninkovém nasazení. Jako zázrakem zdravotní problémy v polovině srpna pominuly, český reprezentant odcestoval do Paříže v perfektní fyzické kondici. „Na postup do finále by mělo stačit tak 80, možná 81 metrů,“ zněl Guzdkův odhad před závodem na Stade de France, a proto se záhy po svém výkonu 77,24 m v první kvalifikační skupině smířil s neúspěchem.Celkově však rodáka z Třince překonalo právě jedenáct soupeřů, a tak se Česká republika při účasti Jana Železného mohla radovat z dvojnásobné účasti ve finále mistrovství světa. Miroslav Guzdek pak sedmým místem za hod dlouhý 81,40 m dosáhl životního výsledku. „Po tak dlouhém výpadku jsem byl na závod v Paříži nadržený,“ vzpomíná.

V Třeboni se Guzdek hodlá věnovat relaxaci a lázeňským procedurám, s atletickou přípravou není kam spěchat. „Chtěl bych svůj odpočinek po náročné sezoně provést důkladně,“ uvedl Guzdek a dodal: „Sice jsme se hned po příjezdu do Třeboně sháněli po tenisové hale, ale nevím, jestli by bylo rozumné sportovat, když budeme mít tak uvolněné svaly.“ Případnými sparingpartnery českého oštěpaře na tenisovém dvorci by měli být jeho oddíloví kolegové, kladiváři Pavel Sedláček a Lukáš Melich. „Tenis a podobné hry každopádně plánujeme do Špindlu,“ přibližuje Guzdek svůj další pobyt, plánovaný na první polovinu listopadu ve Špindlerově mlýně. Od začátku prosince pak sedmému oštěpaři MS 2003 začíná systematická příprava na olympijskou sezonu.

Tomáš Klement

Vytisknout