přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. června 2007, 16:15

Můžu hodit o pět metrů dál

Diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová chce letos šetřit síly. "Povede-li se mi na EP první hod, soutěž ukončím," řekla na dnešní tiskové konferenci.

Věře Cechlové se po loňské nevydařené sezoně letos vede dobře. Má za sebou zatím tři závody, z toho dva světové mítinky, ale na nich dokázala vyhrát a získat body pro Finále Grand Prix. "Letos chci méně závodit, ale o to kvalitněji. A chci šetřit síly na světový šampionát," mluví o své taktice pro sezónu.

O tomto víkendu čeká na Cechlovou Evropský pohár. Jak jí zapadá do sezóny? "Abych byla upřímná, tak moc nezapadá. A sice proto, že se vracíme v pondělí a v úterý mě čeká odjezd na Zlatou tretru." Proto je rozhodnutá při úspěchu v první sérii další pokusy ve Finsku vynechat. "Ano. Když to půjde a já pošlu disk prvním pokusem daleko, budu šetřit síly pro Ostravu. Tam se mi sejde velká konkurence." Jinak se ovšem bronzová medailistka z Helsinek na Evropský pohár těší. "To je pravda. Je to závod, na kterém jedinkrát za rok uvidím další holky, sejdeme se tam dobrá parta a strávíme spolu nějaký čas."

Po Evropském poháru a Zlaté tretře absolvuje Cechlová-Pospíšilová domácí šampionát v Třinci a pak až světový šampionát v Ósace. Je to znatelně méně závodů, než šla minulý rok. "Loni jsem šla kolem dvacítky závodů, někdy tři za týden. Navíc jsem byla zraněná a nemohla jsem kvalitně trénovat. Měla jsem z toho smíšené pocity; chtěla jsem o to víc trénovat, ale o to víc jsem se bála."

Letošní první závod byl pro Věru podle vlastních slov obrovskou satisfakcí. "Opět jsem si dokázala, že na to mám. Omezím pro letošek počet závodů, ale opět hážu padesátkrát na každém tréninku." Jak se povede Věře na Evropském poháru, Zlaté tretře a domácím šampionátu? "Nevím, ale doufám, že dobře. Záleží na větru," říká k tomu diskařka. "Když fouká dobrý protivítr, může kterákoliv z diskařek, a tedy i já, hodit o pět metrů dále."

David Klempíř

Vytisknout