přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. srpna 2003, 10:02

Mužíkovi se vrací forma, Tesařík litoval promarněné příležitosti

Stříbrný medailista z loňského mistrovství Evropy Jiří Mužík vyhrál B-běh na 400 metrů překážek na Zlaté lize v Curychu.

Závod absolvoval ve stejném krokovém rytmu mezi překážkami, jaký chystá na mistrovství světa. Patnáct dní po soustředění v horách ve Francii se prý po zdařilé generálce na MS cítí skvěle.
"Závod jsem rozběhl přesně tak, jak jsem chtěl. Začátek možná vypadal trochu pomalejší, ale já jsem to tak chtěl," popisoval volnější úvod. K vítězství si doběhl až ve finiši, do cílové rovinky vbíhal na chvostu startovního pole, ještě před poslední překážkou byl pátý.
"Dokázal jsem v cílové rovince zúročit své zkušenosti a
využít síly, které jsem ušetřil na trati,"
uvedl Mužík. "Forma by ale měla vrcholit až na mistrovství světa, kde chci postoupit do finále," plánoval už dnes.
Druhý český zástupce Štěpán Tesařík litoval, že nevyužil kvalitní závod před vynikajícím publikem na slavném stadionu k tomu, aby si zaběhl osobní rekord. "Dneska byly podmínky i na to, abych zaběhl po 49 sekund," litoval 'jen' vyrovnaného osobního maxima 49,09.
"Ale jsem rád, že jsem potvrdil formu z posledních dní. Doufám, že mi vydrží až do Paříže. Tam chci postoupit alespoň z rozběhu," těšil se už na světový šampionát, kam si vybojoval letenku v poslední možné chvíli. "V cílové rovince už mi dneska trochu tuhly nohy," popsal pocity ze závěru závodu.
                                                                                                ČTK