přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. června 2004, 16:07

Mužík se stal mistrem republiky před domácím publikem

Na mistrovství České republiky na dráze v Plzni potěšil domácí publikum rodilý Plzeňák Jiří Mužík.

V závodě na 400 m překážek se Mužík prosadil v nejlepším čase roku 49.20. Trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák pokračoval ve svém vrhačském představení na mistrovství ČR v Plzni. Po včerejším osmém místě v koulařském sektoru skončil v soutěži diskařů dvanáctý za 43.06 m. Další vícebojař Roman Šebrle poslal disk do vzdálenosti 46.40 a obsadil desátou příčku. V závodě kraloval Libor Malina, jehož v této sezoně zdobí stabilní výkonnost. Malina v Plzni poslal disk do vzdálenosti 64.17 m, druhý Holovský zaznamenal pokus 56.73 m. "S technikou jsem spokojen," stručně uvedl k závodu nejlepší český diskař současnosti.     

Do závodu trojskokanek výborně vstoupila držitelka B-limitu na OH v Aténách Šárka Kašpárková. Bývalá mistryně světa ve čtvrté sérii dolétla na 14.01 m. Tento výkon byl pro Kašpárkovou nejdelší v soutěži a vynesl jí titul domácí šampionky, tři centimetry před stříbrnou Martinou Darmovzalovou. "Technicky pořád nejsem spokojena," řekla Kašpárková, "kdybych v Aténách postoupila z kvalifikace, vůbec bych se nezlobila," poznamenala k nadcházejícím olympijským hrám trojskokanka USK Praha.      

Soutěž kladivářek se stala jasnou záležitostí obhájkyně titulu Lucie Vrbenské. Vrhačka pražského Olympu nenavázala na překonání národního rekordu jako na loňském mistrovství, ale zlato získala kvalitním výkonem 64.91. m.   

On-line výsledky z mistrovství ČR mužů a žen v atletice sledujte ZDE.

Tomáš Klement

Vytisknout