přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Murofushi touží po startu v oblíbené Praze

Olympijský vítěz v hodu kladivem Koji Murofushi by měl být jednou z ozdob 12. ročníku Memoriálu Josefa Odložila, který se koná 27. června.

Japonský kladivář na pražském mítinku IAAF startoval zatím dvakrát, v letech 2003 i 2004 nenašel soupeře. Před dvěma lety na Julisce dokonce vytvořil osobní maximum 84,86 m, kterým se zařadil na třetí místo světové historie.

Velmi pravděpodobný je jeho start na Odložilově memoriálu i letos v červnu, sám Murofushi svou účast již potvrdil. "Jediný problém je, že by náš mítink rád spojil s nějakým dalším startem, ale v té době není v okolí České republiky žádný jiný kladivářský závod," tlumočil dnešní oznámení Murofushiho manažerky ředitel MJO Miroslav Ševčík. "Pokusíme se jednat s řediteli několika okolních mítinků, aby kladivo dodatečně zařadili," slíbil Ševčík.

Koji Murofushi si hned při svém prvním startu v Praze město po všech stránkách velice oblíbil. Dokonce poslední týden přípravy před zlatým vystoupením na OH v Aténách strávil právě v české metropoli. "Díky pochopení ASC Dukla se Koji připravoval na Julisce," doplnil Ševčík. Murofushi si zdejší podmínky nemohl vynachválit a před letošním mistrovství světa v Helsinkách si soustředění v Praze hodlá zopakovat.

Mezi hlavní soupeře třicetiletého Japonce na Memoriálu Josefa Odložila patří držitel stříbrné medaile z OH v Aténách, Bělorus Ivan Tichon, a Ukrajinec Oleksandr Krykun, sedmý muž loňských světových tabulek (81,66). V soutěži se představí i kompletní domácí špička v čele s Vladimírem Maškou a Lukášem Melichem.   

Tomáš Klement

Vytisknout