přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. srpna 2017, 11:51

Helcelet průběžně 23.

Jediným českým reprezentantem, který zasáhl do bojů dopoledního programu osmého dne světového šampionátu v Londýně byl desetibojař Adam Sebastian Helcelet, jenž po třech disciplínách figuruje na třiadvacátém místě.

Dnes v dopoledních hodinách se pustili do svého mistrovského klání desetibojaři, kde bude usilovat o co nejlepší výsledek Adam Sebastian Helcelet. Svěřenec Josefa Karase ovšem nezačal na úvodní stovce podle svých představ, když proběhl cílem v čase 11.28. Nejrychlejším sprinterem mezi vícebojaři byl dle očekávání Kanaďan Damian Warner (10.50). Výrazně mu šlapal na paty Němec Rico Freimuth (10.53). Patrně největší favorit závodu Francouz Kevin Mayer zahájil výkonem 10.70. 

Následně se vícebojaři přesunuli do dálkařského sektoru, kde Adam sice předvedl vyrovnanou sérii, ale bohužel na hranici sedmi metrů. Jeho nejdelším pokusem byl hned ten první, který měřil 703 centimetrů. V této disciplíně zazářil Thajec Sutthisak Singkhon Ten dolétl na 765 centimetrů. Nedaleko zaostali také Němec Kai Kazmirek (764) a Rus závodící pod neutrální vlajkou Ilja Škureňov (762). 

V kouli si Adam alespoň částečně spravil chuť. Sice zaznamenal dva křížky, ale v druhé sérii dokázal vrhnout solidních 14.57. Pověst vynikajícího koulaře potvrdil Grenaďan Lindon Victor, který zaznamenal 15.86 a tuto disciplínu opanoval. Dařilo se i Kevinu Mayerovi, jenž si vytvořil sezónní koulařský výkon 15.72. 

Po úvodních třech disciplínách figuruje náš reprezentant na průběžné třiadvacáté příčce se součtem 2383 bodů. Do čela se po výborné kouli vyhoupl Francouz Kevin Mayer (2703 b.) před Němce Rico Freimutha (2678 b.) a Američana Treye Hardeeho (2647 b.). 

Disciplíny bez české účasti

V rozbězích na 100 metrů překážek postoupily všechny favoritky. Nejrychlejší čas z celého startovního pole zaznamenala Američanka Kendra Harrisonová, když zvládla rovinku s bariérami za 12.60. Dobrou formu potvrdila i obhájkyně titulu Danielle Williamsová z Jamajky (12.66). 

Chorvatská diskařská suverénka Sandra Perkovičová naznačila již v kvalifikačním kole, že bude jen těžko k poražení. Po úvodním přešlapu poslala ve druhé sérii jednokilové náčiní do vzdálenosti 69.67 a poslala svým soupeřkám jasný vzkaz, že má jen ty nejvyšší ambice. 

Pouze šesti borcům se podařilo v kvalifikaci výškařů překonat požadovaný limit 231 centimetrů, proto stačilo na postup do boje o cenné kovy skočit 229 centimetrů na druhý pokus. Posledním, kdo proklouzl byl Číňan Yu Wang. Z výškařů, od kterých se očekával postup do elitní dvanáctky, uvízl v kvalifikaci Polák Sylwester Bednarek

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Eduard Erben

Vytisknout