přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. listopadu 2006, 16:23

Moje nejmilejší medaile

Pražská Dukla dnes představila kalendář pro rok 2007. Téma zní: "Moje nejmilejší medaile" a vzniklo po shlédnutí fotografie Jana Železného z pražské Ruzyně po návratu z ME.

ASC Dukla vydává kalendáře pravidelně od roku 2001. Na letošní rok se původně počítalo s kreslenými motivy. "Někteří sportovci ale měli z karikatur obavy," vysvětluje paní Ivana Roháčková, která stojí za výrobou kalendáře. "Když se vracel Jan Železný z mistrovství Evropy, náš fotograf pořídil na letišti jeho snímek s bronzovou medailí. Všem se nám fotka líbila a nápad byl na světě." V kalendáři figurují sportovci se svojí nejmilejší medailí, přičemž hlavní důraz je kladen na medaili, sportovec stojí vždy v pozadí.

Zlatá, stříbrná a bronzová. Tyto tři medaile si vybrali Roman Šebrle, Barbora Špotáková a Jan Železný. Ve společnosti dalších významných reprezentantů pózují tři atleti se svojí nejmilejší medailí. Všichni tři si zvolili cenný kov z posledního velkého šampionátu, ale každého k tomu vedly jiné pohnutky:

Roman Šebrle:
"Ne že by zlatá medaile z mistrovství Evropy v Göteborgu byla ze všech nejoblíbenější, ale je zatím poslední. Nejčerstvější medaile musí být nejvíce hýčkaná, aby po ní ještě přišly další."
Barbora Špotáková:
"Stříbrná medaile z letošního mistrovství Evropy z Göteborgu je pro mě nejcennější, protože je první z mých velkých závodů v dospělé kategorii."
Jan Železný:
"Vybral jsem si medaili z Göteborgu. Není sice nejoblíbenější, neboť já nedělám rozdíly mezi zlatou, stříbrnou a bronzovou, ale je poslední."

Foto: Jiří Hokův

David Klempíř

Vytisknout