přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. srpna 2003, 10:59

Mladičká chodkyně absolvovala premiéru na MS

Svá vystoupení na devátém MS v Paříži mají za sebou už dva ze tří českých zástupců v chodeckých disciplínách.Foto: Josef Čech

Po včerejším urputném boji Jiřího Malysy se dnes ráno vydala na dvacetikilometrovou trať Barbora Dibelková. Česká rekordmanka před měsícem uspěla na ME do 22 let v Bydhošti, kde obsadila 6. pozici, nyní se představila ve své seniorské světové premiéře. Ve třetím nejlepším čase své kariéry došla na Stade de France v Paříži na 21. místě. "Jsem zklamaná," prohodila po závodě dvacetiletá chodkyně, "myslela jsem, že jsem dvacátá." Vzápětí však debutantka na mistrovství světa svůj výsledek zhodnotila střízlivěji: "Nejsem nespokojená, i když jsem doufala, že by to mohlo být lepší. Myslím ale, že to je docela dobrý výsledek."
Samotný závod se pro Dibelkovou vyvíjel podle obvyklého scénáře této sezony. První polovina trati v podání české reprezentantky byla rychlejší než druhých deset kilometrů. "Tempo závodu bylo celkem optimální," konstatovala Dibelková. "Nepodařilo se mi držet kontakt se špičkou, ale to se vždycky nepodaří," dodává nadějná závodnice USK Praha, která na desátém kilometru pařížské trati pocítila krizi. "Dnešní krize se dala překonat," komentuje výpadek Dibelková, "Není možné, aby člověk neměl v závodě krizi. To by asi vlastně vůbec nezávodil."

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout