přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Mladí koulaři na Strahově překonali limity na MS a ME

Remigius Machura si při pražských přeborech ve strahovské hale zajistil účast na červencovém mistrovství Evropy juniorů.

Devatenáctiletý koulař Sparty Praha vyhrál krajské mistrovství výkonem 18.84 m a normu pro účast na MEJ v Kaunasu překonal o 34 centimetrů. V kategorii dorostenců se prosadil Vladislav Tuláček, který už ve čtvrtém závodě této sezony poslal kouli za hranici limitu pro mistrovství světa do 17 let (18.70). Letenku do marocké Marakeše si svěřenec trenéra Brabce zajistil už před třemi týdny v Jablonci výkonem 19.72, dnes na Strahově mu v první sérii naměřili 19.19. 

Přebornicí Prahy ve skoku o tyči se stala Pavla Hamáčková, která se druhým pokusem přenesla přes 4.20 m. Nejlepší čas v rozbězích mužů na 200 metrů 22.34 zaznamenal Rostislav Šulc.

Pražské přebory pokračují v neděli, kdy budou časovému pořadu dominovat finálové soutěže mužů a žen. Na 60 metrů a v dálce druhý soutěžní den nastoupí Adam Ptáček. Stříbrný tyčkař loňského mistrovství světa v hale změří síly v dálkařském sektoru s českou jedničkou Petrem Lampartem a vícebojařem Petrem Svobodou. Ten se připravuje na start v národním mužstvu vícebojařů příští víkend na mezistátním utkání ve Francii a na Strahově je přihlášen ještě na překážky a do soutěže koulařů.    

Atletický debut zažije bývalá sportovní gymnastka Jana Komrsková, účastnice olympijských her v Sydney a v Aténách. Spolu se svou sestrou Lucií se představí na šedesátce a v dálce. Po svém "přestupu" k atletice se Jana však specializuje na skok o tyči.    

Výsledky 1. dne pražského přeboru 2005, Praha-Strahov:
MUŽI
200 m (rozběhy) - R. Šulc (Spartak Praha 4) 22.34
ŽENY
Tyč - 1. Hamáčková (Dukla) 4.20, 2. Stejskalová (USK) 3.70
JUNIOŘI
Koule - 1. Machura (Sparta) 18.84 
DOROSTENCI
Koule - 1. Tuláček 19.19 

Tomáš Klement

Vytisknout