přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. července 2003, 20:46

Mladí atleti ČR jsou připraveni k boji o světové medaile

Skvělá nálada panuje v českém reprezentačním týmu několik dnů před zahájením MS do 17 let.

Čeští atleti tráví v dějišti šampionátu v kanadském Sherbrooke už celý týden. "Všichni jsou už bez problémů aklimatizováni a připravují se na doladění formy," přiblížil trenér mládeže Českého atletického svazu Vít Rus. Ubytování mají atleti zajištěno na kolejích  kolejích sherbrookské univerzity.

Češi spí v jednolůžkových pokojích, které jsou velmi dobře vybaveny. Veškerá sportoviště se nacházejí přímo v areálu univerzity, všechna jsou navíc volně přístupná připravujícím se účastníkům MS. Na hlavním i rozcvičovacím stadionu je položen povrch mondo.

Ve čtvrtek česká výprava uspořádala oslavu 43. narozenin Remigia Machury staršího. Někdejší slavný koulař a současný trenér vrhačů dostal od týmu mikinu se symboly univerzity a klobouček s podpisy. V neděli si čeští atleti zpestřili pobyt výletem do Montrealu. Výbornou náladu české výpravy podporují i nejrůznější recese. Denně se například v jídelně odehrávají "střižby" o odnášení táců, kterých se pravidelně zúčastňuje i vedení týmu. Zejména dr. Tikal je vášnivým, ale stejně tak neúspěšným "hráčem".

Někteří z českých atletů vstoupí do světového šampionátu ve čtvrtek 10. července.

Tomáš Klement

Vytisknout