Mládežnické týmy si rozdělovaly republikové tituly

V sobotu se na třech místech republiky rozhořely boje o medaile v šampionátech družstev juniorů, dorostu a žáků.

Juniorskou kategorii hostila Hvězda SKP Pardubice. Mezi dívkami přesvědčivě kralovaly jako v posledních letech tradičně atletky Olympu Brno, jejichž tým předčil o více než 60 bodů nejlepší soupeřky. Těmi byly závodnice Vítkovic, jimž ke stříbru výrazně pomohla letošní juniorská vicemistryně Evropy v sedmiboji  Kateřina Cachová, která vyhrála překážky (14.23), výšku (1.63) a dálku (6.10). Třetí příčku obsadil další z brněnských klubů – JAC.

Výsledky zde.

Mužská kategorie nabídla mnohem vyrovnanější boj o prvenství, Sokol Opava nakonec triumfoval o sedm bodů před pražskou Slavií a oplatil jí tak porážku z loňského roku. Třetí byl již s odstupem turnovský Syner.

V kategorii dorostenek se o titul strhla velká bitva a vítězky od bronzových nakonec dělily pouhé čtyři body. Z přetlačované vyšly jako vítězky atletky z pořádajícího Tábora, druhé místo po štafetách slavil Kolín a třetí příčka zbyla na AK Zlín.
Mezi dorostenci se nejvíce dařilo zástupcům Vítkovic, kteří bez větších potíží odskočili svým soupeřům z USK Praha na rozdíl více než 40 bodů. Třetí příčku si z Tábora odvezli atleti Sokola České Budějovice, medaile uhájili o dva body před Mladou Boleslaví.

Kategorie starších žákyň se podobně jako ta dorostenek stala kořistí pořádajícího oddílu. Ve prospěch Břeclavanek před zástupkyněmi pražské ZŠ Jeseniova rozhodlo 6 bodů. Bronz vybojovaly závodnice Atleticlubu Nýřany.
Pro žákovský titul si vcelku suverénně dokráčeli kladenští, další místa na stupních vítězů připadla Havířovu a Slovanu Liberec.