Mládežnické krosové tituly rozdány

sobota 26. března 2022
Slavkov u Brna byl hostitelem domácího republikového šampionátu v přespolním běhu mládežnických kategorií. Proběhlo celkem šest mistrovských závodů.

Největší porci kilometrů před sebou měli dorostenci, kteří běželi čtyři okruhy. Mistrem republiky se stal Jan Škarban z AK Škody Plzeň, jenž bral titul v čase 12:56. Stříbro putuje do Tábora zásluhou Jakuba Homoly (12:59). Bronz zůstává na Moravě a těšit se z něj může znojemský Ondřej Budín (13:01).

Pro dorostenky byly připravena tři kola. Napínavý duel o titul předvedly Eliška Koletová z Hvězdy Pardubice a Radana Lapáčková z Kladna. Nakonec je dělila jediná vteřina, která hovořila ve prospěch Koletové (10:45) před Lapáčkovou (10:45). Na bronzový stupínek vystoupala Kateřina Štěpová z Atletiky Jižní Město (10:51).

Starší žactvo mělo na programu také tři okruhy. Závod starších žákyň vyšel nejlépe Adéle Štefanové ze Sokola Českých Budějovic v čase 10:48. Stříbrnou Annu Václavíkovou z Frýdku-Místku za sebou nechala o šest vteřin zpět (10:54). Pro bronz si doběhla kladenská Berta Fikesová za 10:58.

Mezi staršími žáky dokázali pouze dva borci stlačit svůj čas pod deset minut. Těsný finiš o vítězství vyzněl lépe pro Filipa Toula z oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice (9:55), jenž byl v cíli o vteřinu dříve než stříbrný Adam Červinka z Velkého Meziříčí (9:56). Těsně nad deset minut běžel bronzový Matěj Štencel z Opavy (10:01).

Mladší žactvo si muselo poradit s dvěma okruhy. Mezi dívkami se to podařilo nejrychleji Emě Novákové z plzeňské Škodovky, když zvítězila v čase 7:22. Jako druhá finišovala Barbora Štěpová z Atletiky Jižní Město za 7:24 (mladší sestra bronzové z kategorie dorostenek). Bronz si na krk pověsila Markéta Radvanová z Univerzity Brno (7:26).

Stejnou kategorii chlapců ovládl břeclavský Matyáš Kocman (6:49) o jedinou vteřinu před Tomášem Dočekalem z pořádajícího oddílu (6:50). Na stupně vítězů je doprovodil bronzový reprezentant Vysokého Mýta Pavel Formánek (6:57)