přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Mládežnická atletika v Brně

Předávat ceny mladým sportovcům bude v sobotu také současná držitelka světového rekordu ve skoku dalekém Galina Čistjakovová z Ruska.

Velká cena Brna a Jihomoravského kraje 2006 a zároveň Světového atletického dne IAAF 2006 se letos ve svém prvním ročníku uskuteční již tuto sobotu 6. května v Brně. Galina Čistjakovová bude s řadou dalších vzácných hostů předávat ceny mladým sportovcům z mnoha států. Účast přislíbili atleti a atletky z Ruska, Řecka, Polska, Chorvatska, Rakouska, Slovenska a Maďarska, ale samozřejmě především z České republiky. Přihlášeno je přes 400 závodníků. Televizní záznam ze sobotních závodů odvysílá Česká televize.

Jednou ze zahraničních hvězd má být trojskokan Dmitrij Valukevič, který letos v Bratislavě v hale předvedl výkon 17.19 m. V Brně se představí ve skoku dalekém a pořadatelé věří v pokusy za hranici osmi metrů.

Na startu bude chybět domácí špička, ale pořadatelé z toho těžkou hlavu nemají. „Reprezentanti jsou ještě na různých soustředěních, to je jasné,“ vysvětluje ředitel mítinku Michael Svoboda. „To nám ale tolik nevadí. Chceme se zaměřit zejména na mládežnické kategorie, protože to je budoucnost české atletiky a vidíme zde zajímavý prostor.“ Organizátoři se netají velkými ambicemi, jak o tom hovoří ředitel mítinku: „Chceme navrhnout EAA, aby kromě již existujících seriálů závodů vznikl další, zaměřený právě na dorost a juniory. V tom vidíme příslib do budoucna a takové závody bychom v Brně rádi dělali i v příštích letech.“

David Klempíř

Vytisknout