přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. října 2010, 21:53

Mládež si rozdělovala týmové medaile, Bakalár mazal rekordy

Na třech stadionech se včera bojovalo o klubové mistry republiky v mládežnických kategoriích. Hned třemi národními rekordy se prezentoval žák Marek Bakalár, statistiky měnil i Tomáš Homola.

O titulech v juniorské kategorii se rozhodovalo v Olomouci. Bez potíží si prvenství zopakovala děvčata AK Olympu Brno, když nastřádala 322 bodů, více než dohromady stříbrné juniorky z pražského USK a bronzové z dalšího brněnského oddílu JAC. Mezi chlapci naopak došlo ke střídání stráží a právo startovat na evropském poháru příští rok si vybojovali turnovští junioři za součet 301.5 bodu. Obhájci ze Sokolu Opava se museli spokojit se druhou příčkou se ztrátou 48 b, s velkým odstupem už skončil výběr pražské Slavie.
Výsledky juniorů

Atleti do 17 let se sjeli do Českých Budějovic a v obou případech měli nejvíce důvodů k radosti zástupci AK SSK Vítkovice. Ostravský dorost měl nejzdatnější soupeře z metropole, dívky z pražské Jeseniovky nakonec podlehly o 12 b, o pouhý bod a půl za nimi skončily českolipské dorostenky. Slávističtí hoši ztratili na vítkovické 13 b, bronz zůstal už s výraznějším odstupem domácímu Sokolu.
Výsledky dorostu

Zatímco junioři i dorostenci výraznějšími výkony šetřili, doslova smršť byla k vidění v případě starších žaků Kladně. Postaral se o to především domácí Marek Bakalár, jenž vylepšil všechny národní rekordy na hladkých sprintech. Šedesátku, kterou už na mistrovství republiky na Slavii zaběhl jako první žák pod 7 vteřin, posunul o dalších devět setin na 6.85. Nesmělý útok ze šampionátu na Zichův rekord na stopadesátce pak na domácí půdě proměnil ve skokové zlepšení o plných 43 setin na 16.05. Do třetice přišel zápis do statistik na dvojnásobné trati, kde při překonání dalšího Zichova maxima neváhal prolomit 35vteřinovou hranici hned o 24 setin.
Se svou troškou do mlýna pak přispěl i opavský Tomáš Homola, jenž po vylepšení maxima na 200 m překážek při mezistátku sebral i druhý rekord Jana Solfronka. Tentokrát  na poloviční vzdálenosti, o 17 setin na 13.24. Kladenští žáci také zvítězili o 13.5 bodu před opavskými, bronz putoval do Olomouce. Překvapení se konalo mezi žákyněmi, kde se radovaly zástupkyně Atletclubu Nýřany o dvanáct bodů před soupeřkami z LIAZ Jablonec a AK Hodonín.
Výsledky žactva

Michal Procházka

Vytisknout