Mládež se bila o klubové tituly

V sobotu se konaly republikové šampionáty družstev juniorů, dorostenců i žáků. Jak to všechno dopadlo?

Junioři se sjeli na stadion pražské Slavie. Domácí půda svědčila především chlapcům z Edenu, kteří získali mistrovský titul s náskokem deseti bodů před vítězi posledních ročníků z Opavy. Výrazným bodovým ziskem k tomu přispěl sprinter Tomáš Kavka, který individuálně získal 27 bodů a jeho jméno figuruje i u obou štafet. Tři skokanská vítězství Adama Pašiaka v tyči, dálce a trojskoku zase řádně ztučnila zisk v pořadí třetímu klubu z AK Olomouc.
Trojice medailemi ověnčených oddílů soutěži jasně dominovala, každé z družstev nasbíralo přes 200 bodů, přičemž za nimi se rozvevřela více než 100bodová propast.

Suverén posledních let, brněnský Olymp, s přehledem ovládl soutěž juniorek i letos.  V konečném účtování měly téměř šesedátibodový náskok na vítkovické vrstevnice, které skončily druhé. Třetí Slavia zaostala s už opravdu velkým rozdílem 171 b. Perný den mělo v dresu  vítězek hned několik závodnic, za všechny jmenujme Lucii Sekanovou, která absolvovala nelehkou kombinaci 800 m, 1500 m, 400 m př. a nahlášena byla i do čtvrtkařské štafety, u níž však ve výsledkové listině svítí (D)NF. Půlku a patnáctistovku vyhrála, na 400 m př. byla druhá. Zajímavostí je i trojí vrhačské vítězství Kateřiny Šafránkové. Juniorská vicemistryně světa i Evropy se vedle „svého“ kladiva prosadila i v kouli a disku a vytvořila více než třetinu celkového zisku kolínského Sokola, za který závodí.

3. AK Olomouc – 207 b

Celkové výsledky MČR družstev juniorů a juniorek naleznete zde.

Stejně jako Slavia v juniorské kategorii, využila Břeclav mezi dorostenci výhodu domácího prostředí. Pořádající Lokomotiva ovládla pro změnu dívčí kategorii, když o 61,5 bodu porazila soupeřky z jabloneckého LIAZu, jež obsadily druhé místo. Břeclavským závodnicím se vedlo především ve skokanských disciplínách vyjma tyče. Z výšky, dálky a trojskoku  vytěžily 91 bodů.
Třetí příčku získaly atletky Slovanu Liberec, které na vítězky ztratily už 92 bodů.

Mezi chlapci se prosadil oddíl z Turnova. Atleti Syneru získali i zásluhou schopností vícebojaře Adama Sebastiana Helceleta - který vyhrál 200 m, výšku a dálku - 245,5 b a druhý klub v pořadí porazili o 41,5 bodu. Tím se stal, stejně jako ve starší kategori, Sokol Opava. Bronz si z Břeclavi do Pardubic odvezla tamní Hvězda.