přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Mládež se bila o klubové tituly

V sobotu se konaly republikové šampionáty družstev juniorů, dorostenců i žáků. Jak to všechno dopadlo?

Junioři se sjeli na stadion pražské Slavie. Domácí půda svědčila především chlapcům z Edenu, kteří získali mistrovský titul s náskokem deseti bodů před vítězi posledních ročníků z Opavy. Výrazným bodovým ziskem k tomu přispěl sprinter Tomáš Kavka, který individuálně získal 27 bodů a jeho jméno figuruje i u obou štafet. Tři skokanská vítězství Adama Pašiaka v tyči, dálce a trojskoku zase řádně ztučnila zisk v pořadí třetímu klubu z AK Olomouc.
Trojice medailemi ověnčených oddílů soutěži jasně dominovala, každé z družstev nasbíralo přes 200 bodů, přičemž za nimi se rozvevřela více než 100bodová propast.

Suverén posledních let, brněnský Olymp, s přehledem ovládl soutěž juniorek i letos.  V konečném účtování měly téměř šesedátibodový náskok na vítkovické vrstevnice, které skončily druhé. Třetí Slavia zaostala s už opravdu velkým rozdílem 171 b. Perný den mělo v dresu  vítězek hned několik závodnic, za všechny jmenujme Lucii Sekanovou, která absolvovala nelehkou kombinaci 800 m, 1500 m, 400 m př. a nahlášena byla i do čtvrtkařské štafety, u níž však ve výsledkové listině svítí (D)NF. Půlku a patnáctistovku vyhrála, na 400 m př. byla druhá. Zajímavostí je i trojí vrhačské vítězství Kateřiny Šafránkové. Juniorská vicemistryně světa i Evropy se vedle „svého“ kladiva prosadila i v kouli a disku a vytvořila více než třetinu celkového zisku kolínského Sokola, za který závodí.

Celkové pořadí – Juniorky:
1. ACP Olymp Brno A  - 293 b
2. AK SSK Vítkovice – 235,5 b
3. ASK Slavia Praha – 112 b

Junioři:
1. ASK Slavia Praha - 228,5 b
2.  TJ Sokol Opava - 218,5  b
3. AK Olomouc – 207 b

Celkové výsledky MČR družstev juniorů a juniorek naleznete zde.

Stejně jako Slavia v juniorské kategorii, využila Břeclav mezi dorostenci výhodu domácího prostředí. Pořádající Lokomotiva ovládla pro změnu dívčí kategorii, když o 61,5 bodu porazila soupeřky z jabloneckého LIAZu, jež obsadily druhé místo. Břeclavským závodnicím se vedlo především ve skokanských disciplínách vyjma tyče. Z výšky, dálky a trojskoku  vytěžily 91 bodů.
Třetí příčku získaly atletky Slovanu Liberec, které na vítězky ztratily už 92 bodů.

Mezi chlapci se prosadil oddíl z Turnova. Atleti Syneru získali i zásluhou schopností vícebojaře Adama Sebastiana Helceleta - který vyhrál 200 m, výšku a dálku - 245,5 b a druhý klub v pořadí porazili o 41,5 bodu. Tím se stal, stejně jako ve starší kategori, Sokol Opava. Bronz si z Břeclavi do Pardubic odvezla tamní Hvězda.

Dorostenky:
1. TJ Lokomotiva Břeclav 273,5
2. TJ LIAZ Jablonec n. N. 214
3. AC Slovan Liberec 181,5

Dorostenci:
1. AC SYNER Turnov 245,5
2. TJ Sokol Opava 204
3. Hvězda SKP Pardubice 156

Celkové výsledky MČR družstev dorostenců a dorostenek  naleznete zde.

Žákovské mistrovské medaile si v Hradci Králové pověsili na hruď mladí atleti z Opavy a  jejich sokolské vrstevnice z Kolína.

Žáci:
1. Sokol Opava 181
2. AK Most 149
3. 3. A.C. TEPO Kladno 129,5

Celkové výsledky MČR družstev žáků naleznete zde.

Žákyně

1. TJ Sokol Kolín-atletika 161,5
2.  TJ Vodní stavby Tábor 158
3. AC Česká Lípa 147

Celkové výsledky MČR družstev žákyň naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout