přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. května 2003, 21:34

Mítink v Turnově přinesl limit pro diskaře Malinu

Na nedělním mítinku v Turnově byla velká pozornost upřena k Memoriálu Ludvíka Daňka, tedy soutěži v hodu diskem.

Zúčastnilo se jí pět kvalitních zahraničních závodníků a sedm elitních Čechů včetně vícebojařů Romana Šebrleho a Jiřího Ryby. Podle očekávání získal prvenství vedoucí muž letošních světových tabulek, maďar Robert Fazekas, který dosáhl výkonu 66,52. Fazekas je v této sezoně dosud jediným diskařem, který překonal 70 metrů. V souboji gigantů tak maďarský závodník porazil Larse Riedela z Německa. Pětinásobný mistr světa a olympijský vítěz vybojoval v Turnově druhé místo za 64,89 m. Třetí skončil domácí šampion Libor Malina, který výkonem 64,24 splnil limit B pro MS v Paříži.

Šebrle si vylepšil dva osobní rekordy
Soutěž diskařů v Turnově obohatil světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. Bronzový muž halového MS v Birminghamu si vytvořil vynikající osobní rekord výkonem 49,37 m. Podobný úspěch přidal Šebrle ve skoku o tyči, kde překonáním laťky ve výšce 520 cm také vylepšil osobní maximum. V oblíbené disciplíně 110 m překážek Šebrle obsadil druhé místo časem 14,04.

Dvořák odřekl mítink v Götzisu
Trpké chvíle však prožívá další legenda světového desetiboje Tomáš Dvořák. Během mítinku v Turnově trojnásobný mistr světa oznámil, že vynechá prestižní desetibojařský mítink v rakouském Götzisu, který se uskuteční za dva týdny. Důvodů k tomuto rozhodnutí je hned několik. V nejbližších dnech totiž Dvořák s manželkou Gabrielou očekává narození potomka a dalším klíčovým momentem je jeho aktuální forma. "Jsem od návratu ze soustředění pořád unavený, bez šťávy," uvedl Dvořák pro ČTK poté, co v Turnově absolvoval 110 m překážek v průměrném čase 14,32.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články