přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. března 2004, 11:31

Mistrovství světa v krosu s českou účastí

Do Bruselu na mistrovství světa v krosu zítra odlétají dva čeští závodníci – Jiří Kreisinger a juniorka Lucie Křížová.Foto: Josef Čech
V české nominaci figurovali původně tři jména. Nominační skupina Výboru Českého atletického svazu minulé pondělí nominovala Barboru Kuncovou(seniorská kategorie) a juniorku Lucii Křížovou na základě umístění ve Světové sérii IAAF 2003 – 2004. Dále pak Jana Kreisingera (seniorská kategorie) na základě výsledku na mistrovství Evropy v krosu v loňském roce. Barbora Kuncová se ovšem posléze ze své účasti na světovém šampionátu omluvila. Dva čeští běžci se tak na mistrovství světa v krosu objeví po čtyřleté pauze, kdy tento závod Českou republikou obsazován nebyl. „Honza byl z nominace velmi překvapen. Nečekali jsme to, ale jsme pochopitelně velice rádi, že se můžeme zúčastnit tak velké akce. Honza se moc těší,“ uvedl vedoucí výpravy a zároveň trenér Jana Kreisingera, Jaroslav Schmied.

Českobudějovický závodník musel svou přípravu kvůli zranění (výron na noze) v prosinci a lednu velmi omezit, nyní se ovšem již delší dobu připravuje se svým tréninkovým kolegou Honzou Bláhou a zdravotně je v pořádku. „Honza poběží svým tempem, bude se snažit najít si sobě rovnou skupinku a pokusí se někoho porazit,“ přibližuje cíle svého svěřence Schmied. "První závod v seniorské kategorii budeme brát jako nabírání zkušeností do dalších let. Myslím si, že je to velmi perspektivní závodník a v budoucnu může ukázat, že opravdu něco umí,“ zhodnotil vedoucí české výpravy. Kreisinger se představí na delší, dvanáctikilometrové trati. Barvy české republiky bude hájit také juniorka Lucie Křížová, která poběží šest kilometrů.

 

Velkým favoritem světového šampionátu bude Etiopan Kenenisu Bekele, který tento závod označil za svou jednoznačnou prioritu. Konkurenci očekává především v Keňanech Abrahamu Chebii v krátkém závodu a Eliudem Kipchogem v dlouhém závodu. Bekele bude v Bruselu obhajovat oba tituly.

 

Další informace o mistrovství světa v krosu naleznete v Zaostřeno na…

 

Karolína Farská

Vytisknout