přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Mistrovství světa mládeže bude za dva roky hostit Ostrava

Rada IAAF dnes na základě kandidatury ČASu hlasováním jednomyslně rozhodla o přidělení organizace atletického mistrovství světa mládeže do 17ti let v roce 2007 Ostravě.

Pořadatelem této nejrozsáhlejší mezinárodní atletické akce, která se kdy na našem území konala, bude Český atletický svaz v úzké součinnosti s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem. Česká republika byla jediným kandidátem na pořádání světového šampionátu mládeže pro rok 2007. "I přesto nás členové rady více než hodinu zpovídali. Nebylo to rozhodně jednoduché," uvedl bezprostředně po úspěšném hlasování místopředseda Českého atletického svazu Oldřich Zvolánek, který je spolu s druhým místopředsedou ČASu Liborem Varhaníkem a předsedou Karlem Pilným přímo na místě.

Šampionát se tradičně koná pět dní v první polovině července. V Ostravě se ho zúčastní ročníky narození 1990 - 92. Předpokládá se účast 2000 atletů z více než 180 zemí světa.

Úspěšná kandidatura je dalším krokem ČASu v naplňování svého programu pořádat významné mezinárodní akce v ČR a investovat do budoucnosti atletiky a mládeže

Místa konání předchozích čtyř ročníků MS do 17ti let:

1999 - Bydgoszcz, Pol.
2001 – Debrecen, Maď.
2003 – Sherbrooke, Kan.
2005 – Marakéš, Mar.

2007 – OSTRAVA, ČR

Karolína Farská

Vytisknout