přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. července 2006, 08:53

Mistrovství Evropy: Zvítězí Češi doma?

Již tuto neděli se v Malých Svatoňovicích uskuteční mistrovství Evropy v běhu do vrchu.

Jako neoficiální Evropský pohár se běh do vrchu pořádá od roku 1994. EAA uznává běh do vrchu jako mistrovství Evropy od roku 2002. V roce 2006 se tedy bude konat 5. ročník a jedná se o první šampionát na území naší země. Česká republika přitom patří mezi vrchaři k nejlepším evropským zemím.

Na startu budou závodníci z 27 zemí Evropy a reprezentanti ČR budou patřit k favoritům jak mezi jednotlivci, tak jako týmy. „Lepší ženské družstvo jsme mít snad ani nemohli a Anna Pichrtová je velkou aspirantkou na zlato i v závodě jednotlivců,“ říká předseda organizačního výboru Karel Šklíba. „Z mužů v kvalifikaci zazářil Petr Losman. To co předvedl, byla nádhera. Myslím, že máme naděláno na čtyři medaile, tři budeme mít určitě!“ nešetří silnými slovy. V kategorii mužů i žen budou velice silnými soupeři družstva z Anglie a Itálie. „Z individualit bych jistě zmínil Itala Marca Gaiarda a Brita Andrewa Jonese,“ vypočítává Šklíba. „Z žen pak sestry Wilkinsonovy a Francouzku Isabelle Guillotovou. Ta vyhrála mistrovství světa v sedmadevadesátém právě u nás, na stejné trati...“

Trať, na které se v neděli poběží, je identická s tratí z roku 1997, kdy se v Malých Svatoňovicích pořádalo mistrovství světa. „Trať je velmi obtížná,“ varuje Šklíba. „Přesto si ji běžci pochvalují. Od 1997 jsme na ní neudělali žádné větší změny. Snad bude jen více občerstvovacích stanic. O víkendu má sluníčko opravdu pálit!“

Nominace ČR

MUŽI
Petr Losman   (USK Praha), Miroslav Vítek (TJ Jiskra Ústí n/Orlicí), Jan Havlíček   (ASK Slavia Praha), Pavel Brýdl    (SK X-air Ostrava)

ŽENY
Anna Pichrtová  (SK X-air Ostrava), Táňa Metelková (SK Týniště n/Orlicí ), Irena Šádková  (AC Pardubice), Iva Milesová     (AC Kovošrot Praha)

Loni se mistrovství Evropy konalo v Rakousku. Zvítězili domácí Florian Heinzle a Andrea Mayrová. Anna Pichrtová přivezla stříbro. V roce 2004 však vyhrála! Mužský tým byl loni sedmý, ženy skončily třetí.

Více informací naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout