přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. března 2003, 15:44

Mistrovství ČR žáků a žákyň v hale

V jablonecké hale na Střelnici se 1.–2. března uskutečnilo halové mistrovství České republiky žáků a žákyň.

Na šampionátu startovalo 400 žáků a žákyň z 96 oddílů, přičemž šest oddílů se bez omluvy nedostavilo. Po celý víkend měly závody po organizační stránce hladký průběh. „Organizace mistrovství byla perfektní, v Jablonci panovala všeobecná spokojenost,“ popisuje technický delegát halového mistrovství ČR žáků a žákyň, Jiří Hetfleiš, a specifikuje: „Vyhlašování vítězů probíhala okamžitě po skončení závodů. Závěrečné vyhlašování pak uskutečnilo pouhých deset minut po štafetě.“ V Jablonci se sešla také slušná divácká kulisa, složená především z příbuzných závodníků.

Národní rekord v žádné z žákovských kategorií sice nepadl, ale ve výsledkové listině se objevila řada kvalitních výkonů. Trojnásobným mistrem republiky se stal už patnáctiletý Jiří Smola z SK Hranice, když ovládl všechny nejkratší tratě. Na hladké šedesátce dosáhl času 7,53, na 150 m 18,34 a 60 m překážek prolétl za 8,60. Zřejmě nejhodnotnější výkony předvedla rovněž sprinterka, brněnská Kateřina Čechová (nar. 21. 3. 1988). Na 60 m i 150 m suverénně zvítězila a v obou disciplínách dokonce atakovala český halový rekord. Deset let staré výkony Štěpánky Klapáčové však o tři a o jednu setinu odolaly. Čechová vyhrála nejkratší sprint časem 7,69 a na 150 m dominovala za 18,63.

Ve skokanské kombinaci výška-tyč získal mistrovský double Jan Kudlička ze Sokolu Opava. Ve výškařském sektoru překonal 186 cm a o tyči skočil 370 cm. Solidního výkonu 570 cm v dálce žákyň dosáhla Eliška Klučinová (Kablo Kladno).

VÝSLEDKY HALOVÉHO MČR ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ

Tomáš Klement

Vytisknout