přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Mistrovství ČR v půlmaratonu již pozítří

V sobotu 19. srpna 2006 se v Liberci uskuteční třináctý ročník domácího šampionátu v běhu na poloviční maratonské trati.

V Liberci se toto mistrovství konalo již jednou, v roce 1998. Pro start a cíl letos pořadatelé vybrali Soukenné náměstí a běžci absolvují 11 okruhů v centru města. Hlavní závod odstartuje v 17.30 hodin, ale milovníci běhů z řad amatérů odstartují již v 16.00 hodin do Lidového běhu. Ten je dlouhý rovné dva kilometry. Pro děti je připravený doprovodný program, plný her a soutěží.

Své prvenství z loňského roku bude obhajovat Jan Bláha, který má na svém kontě již tři tituly mistra republiky a celkem sedm cenných kovů z této tratě. Loni v Domažlicích zvítězil v čase 1:08:10. Letos by rád běžel na úrovni jedné hodiny a šesti minut. "Vše se ale odehraje až na trati, nic nelze stoprocentně naplánovat," říká k tomu. "Je to víceméně hodinová záležitost a každý vás může předběhnout."

Na startu bude chybět Pavel Faschingbauer, rovněž trojnásobný mistr tohoto šampionátu. Faschingbauer totiž před několika dny absolvoval na mistrovství Evropy maraton. Největším konkurentem tak pro Bláhu bude Róbert Štefko, mistr republiky v půlmaratonu z roku 2004. Loni na startu chyběl, ale letos sbírá síly na soustředění v Itálii, odkud se vrací až den před závodem.

Jednou z největších adeptek na zisk zlaté medaile v kategorii žen je vytrvalkyně Petra Kamínková. Ta vyhrála toto mistrovství ještě s dívčím jménem Drajzajtlová v roce 2001.

Česká televize bude vysílat dvacetiminutový sestřih ze závodního dne 21. srpna 2006 v 18.15 hodin na programu ČT 4.

David Klempíř

Vytisknout