přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. října 2003, 23:31

Mistrovství ČR v krosu počtvrté v Novém Městě

V sobotu 22. listopadu 2003 se v Novém Městě nad Metují uskuteční Mistrovství České republiky v přespolním běhu.

Na pořadu jsou mistrovské závody kategorie mužů, žen, juniorů a juniorek. Šampionát se koná od roku 1969, letošní hostitel ho přivítá počtvrté v historii, čímž se v tabulce pořadatelů posunul do čela vedle Prahy. Třikrát se mistrovství ČR konalo v Pardubicích a Bruntále.

Nejúspěšnějším závodníkem je mezi muži Vlastimil Zwiefelhofer, který má na svém kontě sedm titulů. Stejný počet zlatých medailí v kategorii žen získala Božena Sudická-Vykydalová. Celkem devět cenných kovů vybojovala šestinásobná mistryně republiky Jarmila Urbanová. Pro juniory a juniorky je mistrovská soutěž vypisována od roku 1990, už počtvrté závodníci těchto kategorií svedou souboj právě v Novém Městě.

Letošní ročník mistrovství ČR bude okořeněno bojem o účast na blížícím se evropském šampionátu v Edinburghu. Uzávěrka nominace českých reprezentačních výběrů bude provedena právě v den republikového šampionátu. Závod mužů proběhne na tratích 10000 a 6000 metrů. Na kratší z těchto distancí se představí také ženy a junioři, juniorky závodí na 4000 metrů. Obhájcem titulu z roku 2002 je na kratší trati mariánskolázeňský Zdeněk Dúbravčík, na 10000 m loni dominoval Tomáš Krutský. Mezi juniory se prosadil Jan Kreisinger, který může mezi devatenáctiletými startovat i letos. Pro druhý titul v kariéře si v loňském roce doběhla Jana Biolková, juniorský titul vybojovala Vendula Frintová. Doprovodný program šampionátu v Novém Městě nad Metují obstará atraktivní seskok parašutistů, tombola a divácká tipovací soutěž o zajímavé ceny.

Více o MČR 2003 v přespolním běhu naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout