přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v hale

Hala Otakara Jandery v pražské Stromovce přivítá halové mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Dvoudenní šampionát se uskuteční ve dnech 17. a 18. února 2006.

Mistrovství v kategorii dorostenců a dorostenek se pořádá od roku 1975, v kategorii juniorů a juniorek od roku 1990.

Loni padl národní rekord ve štafetě na 4x200 m dorostenek a celá řada osobních rekordů. V dorostenecké kategorii dokázal zejména koulař Vladislav Tuláček výkonem 18.90 metrů, že je stejně kvalitním koulařem, jako Remigius Machura. Tuláček bude svůj titul obhajovat i letos, ale nebude jediný.

„Do dvoudenního šampionátu je přihlášeno téměř 800 mladých atletických nadějí ze všech koutů ČR. Jsou mezi nimi národní rekordmani, účastníci loňského MS do 19 let v Pekingu a další talentovaní sportovci. S mnohými z nich je nutné do budoucna rozhodně počítat!“ upozorňuje Jiří Kreuter, svazový trenér juniorské reprezentace.

V dorosteneckých kategoriích stojí za zmínku jistě jména sprinterů Martina Říčaře a Václava Zicha, kteří běhají na úrovni národních rekordů. „Výškař Tomáš Marianek umí ve svých šestnácti letech skočit 208 centimetrů,“ doplňuje Jiří Kreuter. Mezi dorostenci-dálkaři patří k nejlepším Petr Peňáz a Martin Mazáč, v tyči vyniká Adam Pašiak.

Mezi dorostenkami patří k nejrychlejším sprinterkám Marcela Vondřejcová a Klára Kolomazníková, v tyči bude možná národní rekord atakovat Petra Kozelková. V několika disciplínách zabojuje o cenné kovy čerstvá mistryně ČR ve vícebojích Nikol Ogrodníková.

V kategorii juniorů poběží 400 metrů mimo jiné dvojice Petr Vaněk, Martin Hrstka, na 1500 a 3000 metrů česká naděje pro střední a dlouhé tratě Jakub Holuša. Nad překážkami zkusí čas pod 8 sekund stáhnout Jiří Smola a Jan Carda. Nejvíce pozornosti se bude jistě upínat k českému rekordmanovi v tyči a víceboji Janu Kudličkovi, který avizoval útok na 5.42 metru! Kudlička půjde také dálku, ve které patří k těm lepším, podobně jako Tomáš Nešvera. V trojskoku můžeme očekávat patnáctimetrovou hranici od Ondřeje Hanuše. O koulaři Vladislavu Tuláčkovi byla řeč již v úvodu.

Juniorek je do soubojů o třináct sad medailí přihlášeno 160. Na hladké šedesátce i na dvoustovce by měly hrát prim zejména Kateřina Čechová a Veronika Soukalová, nad překážkami Veronika Kohútová a Kateřina Rajmová. Z mladých výškařek vede letošní české tabulky s 180 cm Hana Pecková, ve skoku dalekém se o šest metrů pokusí mimo jiné Lucie Ondraschková. V několika disciplínách si o medaili bude chtít říci také vícebojařka Eliška Klučinová.

Program začíná v sobotu 17. února v 10 hodin překážkami a tyčkou dorostenek a dálkou juniorů. Kvalitní atletikou nabitý víkend skončí v neděli ve 14:10, kdy program šampionátu uzavřou divácky oblíbené štafety na 4x200 všech mládežnických kategorií.

David Klempíř

Vytisknout