přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2011, 18:30

Mistrem republiky ve skoku o tyči Kudlička, Balner má po sezoně

Na pražském Strahově se uskutečnila mistrovská soutěž, která byla náhradou za zrušený závod při republikovém šampionátu v Brně. Vyhrál ji Kudlička, jeho parťák Balner si poranil sval a sezona pro něj skončila.

Nepřízeň počasí, kvůli níž nemohl být 3. července mistrovský závod dokončen, se tentokrát nekonala, přesto se ani dnešní soutěži nevyhnuly nešťastné okamžiky. Ten první přišel ještě v rozcvičení, v němž si Michal Balner, který se po zranění dostával do formy a mohl v sobě ještě živit naděje na nominaci pro světový šampionát, poranil lýtkový sval. Na začátku soutěže pak další ze spolufavoritů na přední umístění, Adam Ptáček, neskočil svoji základní výšku.

Za takových okolností bylo pro Jana Kudličku z Dukly Praha získání titulu snadnou záležitostí. Již jistý účastník MS v Tegu si jej zasloužil za výkon 540 cm. Druhý byl s 520 cm Adam Pašiak z USK, bronz připadl za 445 cm Ondřeji Honkovi ze Sokola Opava. 

Pozdější Balnerovo vyšetření v Hradci Králové u MUDr. Neumanna bohužel potvrdilo rupturu na přechodu svalu a achilovky, která ho v posledních týdnech pobolívala. "Smůla se mě letos drží. Po půl roce rekonvalescence s rukou mě teď čekají dva týdny o holích a šest týdnů bez atletiky. Připojuji se k Petrovi a Jakubovi," pozvzdychl si Michal s poukazem na překážkáře Svobodu a středotraťaře Holušu, které také připravilo zranění o možnost blýsknout se na nadcházejícím mistrovství světa.   
 
Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout