přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. května 2006, 14:04

Minivýprava chodců odcestovala na Světový pohár

Miloš Holuša, Jiří Chaloupka a Lucie Pelantová se v sobotu vydají na dvacetikilometrovou trať ve španělské La Coruni.

Nejzkušenějším z našich chodců je Miloš Holuša, který má již splněn i limit na srpnové mistrovství Evropy v Göteborgu. Tam půjde padesátikilometrovou trať. "V La Coruni ale nastoupí jen na 20 km, nemůžu po něm chtít, aby šel v sezoně tolik padesátek," řekl trenér Ivo Piták. Jedenačtyřicetiletý Miloš Holuša skončil na minulém Světovém poháru před dvěma lety v Německu na 28. místě a nejlépe zatím zašel v roce 2002 v Turíně, kdy skončil čtrnáctý.

Jiří Chaloupka splnil "měkčí" limit v kategorii do 22 let. V Olomouci zašel dvacetikilometrovou trať za 1:26:24. "Doufám, že si Chaloupka ve Španělsku zlepší osobní maximum," doufá Piták. "Pokud budou ideální podmínky, mohl by se pokusit i o limit na mistrovství Evropy, ale není to jeho prioritou. Jede tam hlavně sbírat zkušenosti."

I pro Lucii Pelantovou bude Světový pohár hlavně o sbírání zkušeností. Studentka policejní akademi přešla letos z juniorské do ženské kategorie a v Poděbradech získala mistrovský titul v novém osobním rekordu 1:39:19. "Ženský limit na Evropu je přísný," uvažuje Piták. Pelantová by ve Španělsku musela zajít 20 km za 1:33:30 a to není příliš pravděpodobné. "Když to nevyjde, nic se neděje. Jsem teprve na začátku," usmívá se dvacetiletá závodnice.

Světový pohár se koná celý víkend, ale jak závod mužů na 20 km, tak i závod žen na stejnou vzdálenost je na programu již v sobotu.

David Klempíř

Vytisknout