přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Milion za rekord!

Organizátoři vícebojařského TNT – FORTUNA Meetingu mají lákadlo pro Bryana Claye. Za překonání světového rekordu rovný milion Kč.

Překonání hranice světového rekordu Romana Šebrleho, který má od roku 2001 hodnotu 9026 bodů, je v říši atletických snů. Přesto organizátoři doufají, že nejde o planou naději. Diváci by se i díky této motivaci měli dočkat špičkových výkonů. Připravují se finanční bonusy i za překonání "kulatých" bodových hranic, např. 8000 a 8500 bodů.

„Nepamatuji se, že by obdobnou motivaci nějaký atletický mítink kdy desetibojařům nabídl," říká ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. "Nejen na české poměry je to určitě velice zajímavý bonus, který by měl napomoci špičkovým výkonům včetně snahy po překonání světového rekordu bez ohledu na to, že náš mítink zatím nepatří do bodované nejvyšší světové desetibojařské série.“

Kromě olympijského vítěze a světového rekordmana Romana Šebrleho a trojnásobného mistra světa Tomáše Dvořáka se závodů zúčastní medailista z mistrovství světa Dmitrij Karpov z Kazachstánu. O dalších jménech se stále jedná, jasněji by mělo být po Tallinnu, kam jedou organizátoři lákat světové hvězdy. Jednání s mistrem světa Bryanem Clayem z USA prý pokračuje úspěšně.

První ročník mezinárodního vícebojařského mítinku se uskuteční ve dnech 19.-20. června 2007 na stadionu Sletiště v Kladně.

David Klempíř

Vytisknout