Milesová stříbrná celkově, Krupička druhý ve finále vrchařské GP

Čeští běžci do vrchu dali o sobě vědět při vyvrcholení WMRA Grand Prix 2008. V celkovém hodnocení seriálu skončila na druhém místě mezi ženami Iva Milesová.

Ve Slovinsku uzavírali svoji sezonu vrchaři. Z celkového vítězství v seriálu GP se radovali závodníci z Nového Zélandu Jonathan Wyatt a Anna Frostová i přesto, že ve finálovém závodě, jímž byl 29. ročník Šmarne Gory (Ljubljana), oba našli přemožitele.

Mezi muži se v závěrečném podniku GP dařilo českému běžci Robertu Krupičkovi, který obsadil druhé místo se ztrátou 35 vteřin na vítěze, jímž se stal domácí Mitja Kosovelj. Tomu triumf na rodné hroudě dopomohl k třetímu místu v celkovém hodnocení za Italem Marco Gaiardem. Wyattovi bohatě stačilo čtvrté místo k jasnému prvenství v celém seriálu.

Jeho krajanka Frostová doběhla dokonce „až“ osmá, i ona se však o celkový triumf nemusela strachovat. GP vyhrála o 77 bodů před Ivou Milesovou, která na Šmarnou Goru dorazila ještě o dvě příčky za Novozélanďankou.
Závěrečný závod vyhrála Rakušanka Andrea Mayrová před Britkou Wilkinsonovou a Slovinkou Kosoveljovou, která byla třetí i celkově v GP. Půlminutku za ní dospěla na čtvrtém místě do cíle Pavla Matyášová, dlouhodobě nejlepší česká vrchařka Anna Pichrtová byla pátá.