Milan Kocourek doběhl druhý

V 38. ročníku Velké pardubické cross country zvítězili Jakub Burghard z Polska a Ivana Sekyrová. Výsledky zamíchaly pořadím v Českém běžeckém poháru.

Osmatřicátý ročník Velké pardubické cros country byl ve znamení souboje především Čechů, Poláků a Slováků. Kvůli finančním problémům se nepodařilo přilákat více zahraničních běžců, z našich nejlepších se omluvili Róbert Štefko a Petra Kamínková. V závodě mužů na deset kilometrů vyhrál Jakub Burghad z Polska v čase 31:48 minut. Jen tři sekundy ztratil nejlepší z Čechů, mladý závodník z Brna Milan Kocourek. "Závod se skutečně rozhodl až v cílové rovince," potvrzuje Miloslav Ratman, předseda pořádajícího oddílu AC Pardubice. Kocourek se vklínil mezi skupinku Poláků, kteří vévodili čelu běžeckého pole.

Mezi ženami také nebyly rozestupy velké, zvítězila Ivana Sekyrová z AK Sokolov. Loňská vítězka Táňa Metelková obsadila druhou pozici. Třetí skončila Lenka Všetečková. "Účast u žen byla slabší než u mužů," dodává Ratman. V juniorských kategoriích zvítězil Polák Kabat a Lucie Sárová z TJ Nového Města na Moravě.

Dnešní závod byl vrcholným podnikem letošního ročníku Českého běžeckého poháru a Róberta Štefka bude možná zranění a neúčast mrzet. "Závody určitě promluvily do výsledků," potvrzuje Jan Rýdlo za pořadatele ČBP. "Nahoru poskočil Pavel Brýdl, který v Pardubicích doběhl na osmém místě. Možná se na Štefka dotáhne, ale výsledky ještě nejsou spočítané. Také Ivana Sekyrová si upevnila druhé místo, ačkoliv Petru Kamínkovou nejspíše nedožene." Slavnostní vyhlášení letošního Českého běžeckého poháru se uskuteční 1. listopadu 2007.

O bohatou běžeckou účast se v Pardubicích postarali mladší běžci, kteří přijeli bojovat o body do 6. ročníku Finále běžeckého poháru mládeže. Po loňském vítězství běžců z domácího kraje vyhráli dnes v součtu mladí z Kraje Vysočina. Ti nasbírali 136 bodů. Druhé místo obsadil Liberecký a třetí Moravskoslezský kraj. "V mladších kategoriích startovalo více než tři sta lidí," říká spokojeně Jan Rýdlo. Povedený byl také veřejný běh, který je vždy důležitý."

Kompletní výsledky si můžete stáhnout zde.

Z výsledků:

MUŽI - 10000 m
1. Jakub Burghard (Pol.) 31:48, 2. Milan Kocourek (ARC Brno) 31:51, 3. Mariusz Gizynski (Pol.) 31:56

ŽENY - 5700 m
1. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 21:03, 2. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 21:11, 3. Lenka Všetečková (Sokol Č. Budějovice) 21:26

JUNIOŘI - 6700 m
1. Damian Kabat (Pol.) 22:49, 2. Kamil Sieracki (Pol.) 23:05, 3. Radoslav Groh (TJ Dvůr Králové nad Labem) 23:25

JUNIORKY - 5700 m
1. Lucie Sárová (TJ Nové Město na Moravě) 21:34, 2. Lea Johanidesová (Jiskra Ústí nad Orlicí) 22:37