přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. prosince 2005, 11:42

Michal Šneberger: Poprvé v JAR

Michal Šneberger byl poprvé na soustředění v JAR. Jaké jsou jeho dojmy a co chystá pro rok 2006?

Byli jste s Daliborem Kupkou, Romanem Šebrlem a Jaroslavem Růžou na soustředění v jihoafrickém Potchefstroome. Můžeš nám město přiblížit?
Je to asi 100 kilometrů na jih od Johannesburgu a Pretorie, což je hlavní město. Potchefstroome má asi tak 200 tisíc lidí.

Tys byl v JAR na soustředění poprvé, jak se ti tam líbilo?
Bylo to super! Našinec není v zimě zvyklý na takový hic, ale stálo to za to!

Takže úžasný zážitek. Vypravíš se tam po téhle zkušenosti znovu?
Jestli to půjde finančně pokrýt, tak tam za rok pojedu zase moc rád. A nebo se zkusíme s trenérem nějak domluvit, že bych tam jel na soustředění před Olympijskými hrami 2008. Ale určitě se tam nedá jet přes léto, to klima by člověk z Evropy nevydýchal.

Horko bylo i teď v zimě, že?
Přes poledne bylo k nevydržení. Trénovali jsme hlavně k večeru a abychom něco stihli, tak i dopoledne, ale to už začalo pálit sluníčko.

Takže ani nebyl hlad, jako spíš žízeň?
Žízeň byla, to ano. Člověk měl po tréninku spíš chuť na sladké, na kalorie. Ale vařili nám dobře, měli jsme kontinentální jídla. Různé ovocné a zeleninové mísy a k obědu a k večeři maso.

Zpátky k přípravě. Limity na HMS v Moskvě by ti neměly činit potíže...
Limity na halu bývají většinou trochu lehčí. Chystám se na jejich splnění už koncem ledna. Bylo by dobré je splnit co nejdříve, ať pak nemám zbytečnou psychickou zátěž a mohu se soustředit na mistrovství Evropy.

Jaké mítinky mohou očekávat pokus o splnění limitů?
Ještě nevím, jak to dohodne manažer a tak vůbec, ale 29. ledna je v Německu Karlsruhe a 4. února bych rád běžel ve Stuttgartu patnáctistovku.

V Moskvě se chystáš na 800 m i na 1500 m?
Pokud bude předtím někde rychlý závod, tak bych zkusil i tři kilometry, ale budu se soustředit spíše na 1500 m. Tam jde do finále 9 běžců, kdežto u osmistovky jen šest. A do finále bych chtěl.

To bude příští rok, ale zpátky teď jsou Vánoce. Jistě jsi nestihl koupit dárky.
To je pravda. Koupila je manželka, byli jsme tak domluvení. Já se zrovna zrovna pohybuji po Plzni a jedu koupit stromeček. Pak ale musím zařídit důležitou věc a to je asi ten největší dárek. Čeká mě podpis kupní smlouvy na parcelu pro domek.

Tak to hodně štěstí. Ať se daří a nejen ve sportu.
Díky. Tobě a všem čtenářům taky.

David Klempíř

Vytisknout