přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. prosince 2003, 22:51

Michaela Hejnová si i letos vychutnává zimu v Čechách

Česká vícebojařka Michaela Hejnová je v předvánočním čase se svojí aktuální přípravou spokojena.

„Stále hodně běhám a zaměřuji se na zvýšení objemu. Tak to půjde určitě nejmíň do konce prosince,“ popisuje třiadvacetiletá atletka, která svůj běžecký trénink v nejbližších dnech přesune do haly. „Venku už to na běhání moc není,“ řekla Hejnová s úsměvem. V průběhu prakticky celé letošní sezony vícebojařku trápila zranění. V lednu neodcestovala na halové mezistátní utkání v Cardiffu kvůli nataženému úponu stehenního svalu, pro bolesti kotníku pak nedokončila start na prestižním mítinku v Goetzisu. V roce 2003 absolvovala jen jedinou kompletní sedmibojařskou soutěž a výkonem 5860 bodů stanula v čele domácích tabulek této sezony. „Po zdravotní stránce už se cítím perfektně. Doufám, že všechny neduhy jsou zažehnány,“ uvedla Hejnová.

I letos zůstala Michaela Hejnová věrná tradici a zvolila zimní přípravu výhradně v České republice. „Nejsem zastáncem tepla, takže jsem nikde u moře nebyla,“ vysvětlila. V listopadu strávila dva týdny v oblíbeném šumavském středisku na Zadově. Naopak její mladší sestra Zuzana, dorostenecká mistryně světa na 400 m překážek, se čtrnáct dní soustředila na Kanárských ostrovech, odkud se vrátila tuto sobotu. „Zuzka přijela naprosto spokojená. Už se moc těší na halovou sezonu, kde bude závodit i v pětiboji,“ hovoří o své sestře Michaela Hejnová.

Michaela s halovými starty také počítá, ale zimní část pojme spíš jako přípravu na srpnový vrchol sportovní sezony, olympijské hry v Aténách. „Dostat se na olympiádu je pro mě samozřejmě prvořadým cílem,“ sdělila Hejnová jasné ambice. „K Aténám budu směřovat svou přípravu, proto se přímo na halu nechystám. Každopádně se ale chci zúčastnit mezistátního utkání,“ zmínila střetnutí týmů ČR, Nizozemska, Francie, Španělska a Velké Británie, které proběhne na přelomu ledna a února v nizozemském Zuidbroeku. „V březnu pak bude mistrovství světa v Budapešti, ale tam se vybírá jen osm závodnic. Je velice těžké se tam probojovat, vůbec s tím nepočítám,“ přiznala Hejnová.

Vánoční pohodu si Michaela Hejnová vychutná s rodinou: „Vánoce strávím v klidu v rodinném kruhu, samozřejmě taky se Zuzkou. Určitě se ale nebudu jen válet, pravidelně budu běhat.“

Tomáš Klement

Vytisknout