přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Michael Johnson vysílá do Ostravy olympijského šampiona Warinera

Již avizovanou hvězdou letošní Zlaté tretry bude americký čtvrtkař Jeremy Wariner, za nímž stojí manažer Michael Johnson.

Pro jednadvacetiletý objev z Texasu bude vystoupení 9. června na vítkovickém stadionu prvním evropským startem v této sezoně. V srpnu Wariner vyhrál olympiádu v běhu na 400 metrů a stal se prvním bělochem od roku 1964, který na této trati zvítězil v olympijském finále. Osobním rekordem rovných 44 vteřin se zároveň stal nejrychlejším čtvrtkařem bílé pleti všech dob. "Jako běloch na této trati necítím žádný handicap," nechal se slyšet student univerzity Baylor v Texasu, "když pořádně trénujete, tak to jde."   

Na stejné distanci před OH v Aténách dvakrát po sobě na olympiádě kraloval Michael Johnson, Warinerův nynější agent. Ke světovému rekordu legendárního sprintera se Wariner loni přiblížil na 82 setin a nevidí v tom nesmazatelný rozdíl: "Když ne letos, tak v budoucnu chci reálně atakovat Michaelův světový rekord." Johnsona si však mladý závodník nesmírně cení, světový rekordman je pro něho víc než jen manažerem. "Je to člověk, který hodně ví, kterého se můžu zeptat na spoustu věcí," uznal Wariner.

Na rychlé časy je úřadující olympijský vítěz rozhodně připraven i letos, obvykle náročná bude americká kvalifikace na mistrovství světa. Jediný závod rozhodne o trojici nominovaných. "Možná bude potřeba k nominaci na Helsinky zaběhnout okolo 44 vteřin," uvažoval. První start sezony absolvoval Wariner o víkendu na domácí půdě ve městě Waco. V čase 45.13 podlehl o sedm setin svému krajanu Williamsonovi.

Na Zlatou tretru přicestuje Jeremy Wariner se snahou pokořit letitý rekord mítinku Alberta Juantoreny 44.70. Spolu s ním by měl do Ostravy zamířit i manažer Johnson, který o Warinerově startu na tomto mítinku rozhodl. "Hledali jsme vhodný mítink před americkou kvalifikací. Slyšeli jsme, že v Ostravě se dá běžet rychle," poznamenal Wariner, "jinak o tomto mítinku moc nevím."  

Tomáš Klement

Vytisknout