přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. října 2010, 13:35

Mezistátní utkání už znají své termíny pro příští rok

Na kalendářní konferenci Evropské atletiky v Bělehradě vyjednali zástupci ČAS data konání a složení mezistátních utkání, kterých se zúčastní česká reprezentace. Zvýší se konkurence žákům, dvaadvacítky se naopak příští rok konat nebudou.

Nejdříve přijde řada na tradiční pětiutkání v halových vícebojích. To se uskuteční ve dnech 29. a 30. ledna ve Francii a soupeři českých atletů budou vedle domácích borců ještě Španělé, Britové a Nizozemci.

Široká mezinárodní účast se očekává 9. dubna v Poděbradech při proslulých chodeckých závodech. Zde by se česká špička měla utkat s reprezentačními výběry Itálie, Slovenska, Švýcarska, Švédska, Běloruska, Litvy a Španělska. V juniorské kategorii přibudou k již jmenovaným ještě protivníci z Maďarska.

Dorostenecký výběr pro soutěže na dráze bude cestovat právě do Maďarska, kde se 11. června poměří s domácími a slovenskými vrstevníky. Juniory čeká klání 29. června v Chorvatsku, kde se utkají ještě se Slovinci a opět Maďary.

Sérii mezistátek zakončí 1. října zápolení atletů do 15 let, které oproti minulosti výrazně narostlo a tradiční Slováky, jež budou mezistátko hostit,  v něm doplní znovu Chorvati, Slovinci a Maďary. Závodit budou z každé země dva závodníci na disciplínu. „Konečně se nám podařilo jednání posunout, takže jsme uzavřeli smlouvu na pět let s atraktivními soupeři,“ komentoval průlom předseda ČAS Libor Varhaník

Ve výčtu chybí věková kategorie do 23 let, kterou čeká evropský šampionát na domácí půdě v Ostravě. „Proto mezistátní utkání nebude a vrátíme se k němu opět až v roce 2012,“ vysvětlil Varhaník.

Adam Pražák

Vytisknout