přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Mezinárodní halový mítink CELTIMA 2006 láká jmény

V české halové termínovce v Praze se uskuteční atletický mítink s tak kvalitní mezinárodní konkurencí snad poprvé v historii.

Pořádající oddíl PSK Olymp Praha zve všechny zájemce do haly Otakara Jandery v pražské Stromovce, kde se v sobotu 4. února 2006 uskuteční mezinárodní halový mítink CELTIMA 2006. Program začíná ve 13:30 představením osobností pořádajícího oddílu a osobností mítinku. Závodit se bude od 14:00 hodin v devíti běžeckých a šesti technických disciplínách.

Kvalitní atletickou podívanou slibuje hned několik disciplín. V kouli žen bude startovat Nadine Kleinert z Německa, stříbrná koulařka na OH 2004 v Aténách. Sekundovat jí budou naše nejlepší na čele s Janou Kárníkovou (OR - 16.81 m).

Čtveřice polských čtvrtkařek, které na loňském MS vybojovaly ve štafetě 4x400 m 4. místo (Grazyna Prokopek, Marta Chrust, Malgorzata Pskit a Monika Bejnar) prověří naše mladé naděje. Na startu bude loňská juniorská mistryně Evropy na 400m př. Zuzana Hejnová, překvapit může Jitka Bartoníčková. Útok na limit pro HMS lze čekat od Petry Lochmanové, která se prezentovala před 4 dny časem 2:03.44 s.

Kvalitní konkurence se sejde v dálce žen, kde bude bojovat Martina Darmovzalová s Natalií Sorokinou (OR - 661 cm) a Slovenkou Janou Velďákovou, doufejme že na hranici limitu pro HMS.

V běhu na 60m př. bude útočit bronzový medailista z ME „22“ Stanislav Sajdok na limit pro HMS, ke kterému mu schází 0.05 s. Bude mít výborné soupeře – prověřovat formu před MU ve vícebojích bude Tomáš Dvořák (startuje i v dálce), na startu bude Sergej Chernenkov (Ukr.) a Rafal Staniszewski (Pol.), překvapit může Jan Čech, nebo Petr Svoboda. Rakušan Roland Schwarzl (4. z HMS ve víceboji) bude prověřovat formu před vícebojařským vrcholem (také v dálce).

Na startu nejkratšího sprintu bude kvalitní trio polských sprinterů s OR na úrovni 6.70 (Michal Bielczyk, Leszek Dyja, Dariusz Kuc), srbský sprinter Milan Milenkovič v souboji s našimi nejlepšími Jiřím Vojtíkem a Ondřejem Kozlovským.

Krátký sprint žen proběhne za účasti zahraničních závodnic s OR na hranici 7.50 - Nikolet Listar (Maď.),  Viktoria Nechyporets (Ukr.), Iwona Brzezinska (Pol.) a našich nejrychlejších - Štěpánky Klapáčové, Kristýny Bažatové a Terezy Koškové.

Čtvrtka mužů proběhne v kvalitních 4 bězích při účasti kompletní české špičky. Karel Bláha se pokusí opět útočit na limit pro HMS a bude k tomu mít kvalitní konkurenci – Piotr Kedzia (Pol., OR – 46.45) a Michal Knysh (Ukr. OR – 46.08), ve výborné formě je Rudolf Götz a jsme zvědavi na jeho první letošní halovou čtvrtku.

Na 3000 m uvidíme kvalitní zahraniční konkurenci, 3 běžci umí na hranici 7.50. Jsou to Joakim Johansson (Švéd.), Slavko Petrovič (Chor.) a John Laselle (Dán.).

Dalším vrcholem mítinku bude dálka mužů. Na startu budou výborní polští dálkaři, kteří mají OR přes 8 metrů (Marcin Starzak, Tomasz Mateusiak, Michal Lukasiak) a naši nejlepší Štěpán Wagner a Tomáš Pour.

Ve výšce bude bojovat Ondřej Balcar (OR – 225 cm) se zahraničními borci. Viktorem Shapovalem (Ukr., OR – 228 cm), Peterem Blomem (Šv.) a Peterem Horákem ze Slovenska.

V kouli mužů bude na startu Detlef Bock (Něm.) s OR 20.44m, síly s ním změří Petr Stehlík (OR – 20.80 m) a velký talent této disciplíny Remigius Machura, juniorský mistr Evropy, který se letos v hale výrazně zlepšil už na 19.10 m.

                                                       PaedDr. Ladislav Kárský, David Klempíř