přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. listopadu 2010, 14:33

Mezi olympijskými stipendisty Hejnová a Frydrych

Jedenáct českých sportovců bude dostávat příspěvek na přípravu pro olympiádu v Londýně. Podíl na zhruba třímilionovém stipendiu od MOV budou čerpat také dva atleti.

Včera se v Praze sešli sportovci, jimž Český olympijský výbor navrhuje přidělit finanční podporu směrem k nejbližšímu olympijskému vrcholu ve Velké Británii. Nešlo jen o setkání, člen MOV Jan Železný a místopředseda ČOV pro sport František Dvořák při této příležitosti podepsali memorandum o udělení stipendií.

hejnova_me2010_ag_v.jpg

frydrych_me2010_ag_v.jpg
obě foto (lze zvětšit): www.graf.cz

Každý z vybraných reprezentantů bude dostávat po 700 amerických dolarech měsíčně po dobu dvou let (od září 2010 do srpna 2012). Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Petr Frydrych si tak přijdou podle aktuálního kurzu na zhruba tři sta tisíc korun. Finance z programu „Olympijské solidarity“ slouží k přípravě a kvalifikačním bojům na olympijské hry 2012 v Londýně. Celkově se pro olympijský cyklus 2009–2012 tímto způsobem MOV rozděluje devatenáct milionů dolarů.

Program má své varianty. Českých sportovců se týká tzv. „NOC Training Option“ neboli „příprava v domácích podmínkách na sportovištích schválených národním olympijským výborem“, jak uvádí zpráva ČOV. Vedle toho národní olympijský výbor stipendisty sleduje, každé čtyři měsíce o nich podává zprávu. „Jsem ráda, že jsem byla zahrnuta do tohoto projektu,“ prohlásila Hejnová a s Frydrychem se shodla, že využijí svého příspěvku vedle tréninkových kempů třeba pro své fyzioterapeuty.

Přehled českých stipendistů pro LOH 2012 v Londýně

Atletika     Petr Frydrych
Atletika    Zuzana Hejnová
Cyklistika    Jarmila Machačová
Jachting     Veronika Fenclová
Jezdectví    Jaroslav Hatla
Moderní gymnastika    Monika Míčková

Moderní pětiboj    Lucie Grolichová
Sportovní gymnastika    Kristýna Pálešová
Šerm    Jiří Beran
Veslování    Denisa Čvančarová
Triatlon    Vendula Frintová

Michal Procházka

Vytisknout