přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Meseret Defarová posunula vlastní světové maximum na dvě míle

Na úplný závěr premiéry mítinku světových rekordmanů se povedl ten pravý vrchol. To, co nezvládla tyčkařka Isinbajevová, „napravila“ vytrvalkyně Defarová.


Meseret Defarová v akci při MSR - foto: J. Kucharčík

Dvě míle není tradiční disciplína, ani v ní IAAF nevede oficiální světové rekordy. „Nevidím mezi tím rozdíl,“ odpověděla na otázku, zda rozlišuje mezi světovým rekordem na pětce a dnešním „jen“ nejlepším výkonem. Pravdou totiž zůstává, že rychleji než dnes Meseret Defarová 9:06.26 v hale 16 okruhů a kousek – tedy 3218 metrů – nikdo před tím neběžel. „Jsem ráda, že jsem to dnes překonala a že jsem splnila slib, na této výborné dráze,“ povídala staronová rekordmanka. Dnes totiž běžela o více jak 4 vteřiny rychleji než sama před rokem v Bostonu (9:10.50). „Vodička byla trochu pomalejší, ale trenér i manažer na mě křičeli mezičasy a pak už jsem věděla, že je to dobré,“ dodala etiopská vytrvalkyně.


Rekordmanka Meseret Defarová a ředitel mítinku Jan Železný - foto: J. Kucharčík

Krátce zhodnotili mítink také jeho ředitel Jan Železný a ambasador Sergej Bubka. „Sbíráme zkušenosti, aby další ročník byl kvalitnější, já osobně jsem spokojený,“ uvedl oštěpařský světový rekordman. „Rekord, to byl bonbónek na konec. Jsem rád, že vše dnes klapalo. Víme, kde jsme a kam se můžeme dostat,“ dodal Železný. „Byl to výborný začátek. Je vždycky těžké začít něco nového,“ přidal se Bubka. Jako tyčkařský rekordman hodnotil svou kolegyni Isinbajevovou. „Podala skvělý výkon, ale sport je sport. Rekordy se nepřekonávají každý den. Bylo vidět, že je z toho smutná,“ uzavřel.

Michal Procházka

Vytisknout