přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Merritt podruhé zdolal Warinera. Oba pojedou na OH

LaShawn Merrit si poradil s Jeremym Warinerem po Zlaté lize i na "U.S. Trials". Ženský protějšek na čtvrtce Sanya Richardsová dala zapomenout na loňský výpadek a s přehledem zvítězila.

Držitel letošního nejlepšího výkonu na 400 m Jeremy Wariner, zatím stále jediného pod 44 sekund (43.98), musel včera přijmout další porážku od mladšího LaShawna Merrita. "Jednou vyhrajete, jindy prohrajete," bral to sportovně Wariner. "Mám radost, že jsem v týmu." Tentokrát to nebylo těsné jako při prvním dílu Zlaté lize (44.03:44.07), Merritt finišoval za rovných 44 vteřin, Wariner zaostal o dvě desetiny. "Poslední roky jsem byl 'ten druhý' v USA, to už teď neplatí," uvedl vítěz, ale i on si byl vědom, že hlavní je dostat se na OH. "Do Pekingu jedou tři koně reprezentovat USA," připomněl hrdě. Tím "třetím koněm" je David Neville (44.61), štafetu s nimi utvoří Reggie Witherspoon (45.01). Finále americké kvalifikace "se zametá" za 45.82.


Jeremy Wariner na letošní Zlaté tretře - foto: graf.cz

Suverénka loňské sezóny Sanya Richardsová, která ale právě při kvalifikaci na MS selhala a nominaci si vybojovala jen ve štafetě a "slabší" dvoustovce, tentokrát nezaváhala a soupeřkám doslova "naložila". Cílem proběhla sice až ve třetím čase sezóny 49.89, ovšem Mary Winebergové i Dee Dee Trotterové nadělila takřka vteřinu (50.85 a 50.88). "Chtěla jsem tu vyhrát a jet do Pekingu jako favoritka," oddychla si Richardsová. Čtvrtou do štafety bude Monique Hendersonová, která se také vešla pod 51 - o 2 setiny.

V dálkařském sektoru bylo mezi ženami potřeba na Peking 672 cm, na které dolétla třetí v pořadí Funmi Jimohová. Výrazně lepší byla ale Brittney Reeseová, která posledním pokusem atakovala 7 metrů, hranice jí však unikla o 5 cm. Reesová měla ještě dva daleké pokusy (676 a 679). Grace Upshawové to sice "ulétlo" jen jednou, za to na výborných 688.

Nominaci na 3 km se 7 příkopy a 28 pevnými překážkami si vysloužily Anna Willardová (9:27.59), Lindsey Andersonová (9:30.75) a Jennifer Barringerová (9:33.11).

Kompletní výsledkový servis z americké kvalifikace je zde.

Michal Procházka

Vytisknout