přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Memoriál Ludvíka Daňka již zítra

Již poosmé se do Turnova sjedou světoví diskaři, včetně Virgilia Alekny. Na programu jsou také další disciplíny.

Litevský mistr světa a olympijský vítěz Virgilius Alekna, pětinásobný mistr světa Lars Riedel z Německa, Maďaři Zoltán Kövago a Gábor Máté a Estonec Aleksander Tammert. To jsou jistá jména pro zítřejší Memoriál Ludvíka Daňka. Právě Tammert vede letošní světové žebříčky výkonem za hranici sedmdesáti metrů - 70.82 m z texaského Dentonu. "Z Čechů jsem domluvený s Liborem Malinou a v disku i v kouli bude startovat Roman Šebrle," říká manažer memoriálu Imrich Bugár.

Startovní pole ve výšce mužů obohatí olympijský vítěz ze Sydney 2000 Rus Sergej Kljugin. Ve výšce žen by se měly představit Romana Dubnová a Barbora Laláková.

Organizátoři doufají, že limit na mistrovství Evropy se podaří v Turnově splnit tyčkařkám a tyčkařům. Startovat by měli Adam Ptáček a Štěpán Janáček, Pavla Hamáčková a Kateřina Baďurová.

Na loňském ročníku viděly tři tisíce diváků 4 rekordy memoriálu, ve výšce ustanovili nový rekord mítinku Svatoslav Ton (2.30) a Iva Straková (1.88).

V disku loni zvítězil Virgilius Alekna výkonem 67.91.

Oproti loňskému ročníku byla v Turnově zastřešená tribuna, záštitu nad mítinkem převzal premiér ČR Jiří Paroubek. Ten se však podobně jako prezident ČR Václav Klaus z časových důvodů pro letošek ze slavnostního zahájení omluvil.

David Klempíř

Vytisknout