přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. května 2004, 14:29

Memoriál Josefa Odložila v přímém přenosu na Eurosportu

Odložilův memoriál se při svém jedenáctém ročníku uskuteční podruhé jako mítink kategorie IAAF Grand Prix II.

Dějištěm populární atletické akce se stane stadion v Praze na Julisce, který od loňského ročníku prošel řadou změn. „Především jsme zrekonstruovali tribunu, která byla určitým problémem v loňském roce,“ přiblížil náčelník ASC Dukla Jaroslav Priščák a dodal: „Polytan položený na Julisce je velice rychlý. Pokud vyjde počasí, bude to záruka vynikajících výkonů.“ Pražský mítink, který se koná v pondělí 28. června, se v roce 2003 podle kritérií IAAF zařadil na celkové druhé místo své kategorie. „Pokud by se podařilo sehnat odpovídající finanční prostředky, je naším záměrem prosadit Odložilův memoriál do vyšší kategorie, a to s výhledem řádově deseti až patnácti let,“ uvedl ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Vysoký mezinárodní kredit soutěže dokazuje zájem zahraničních médií i fanoušků. „Kontaktovalo nás několik cestovních kanceláří, které se specializují na sportovní zájezdy, se záměrem zorganizovat cestu do Prahy právě na Odložilův memoriál. Zájem o přenos mítinku projevila televizní stanice Eurosport. Memoriál Josefa Odložila se tak bude vysílat v přímém přenosu, přestože v tu dobu bude obrovský zájem o fotbalové mistrovství Evropy,“ osvětlil Ševčík.

V uplynulých letech patřil k největším diváckým tahákům atraktivní trojboj, ve kterém soutěžili elitní světoví vícebojaři včetně domácích špiček Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho. K podobnému souboji při 11. ročníku MJO bohužel zřejmě nedojde. „Vzhledem k termínové kolizi s mítinkem v Ratingenu se klání vícebojařů pravděpodobně neuskuteční,“ vysvětlil Ševčík. Vícebojařský mítink v německém Ratingenu se koná víkend před závody na Julisce.

V rámci MJO tradičně proběhnou závody žactva, zařazené do odpoledního předprogramu, stejně jako Dukla mítink. V hlavním programu figuruje celkem 17 disciplín, devět běžeckých a osm technických. Za Memoriál Josefa Odložila je označen závod mužů na 1500 metrů. Mítink odstartuje 28. června zmíněným předprogramem v 15 hodin, Dukla mítink je na pořadu o dvě hodiny později a hlavní vrchol velkého atletické dne na Julisce diváci uvidí od 18 do 21 hodin.

Více o MJO naleznete na www.memorial-odlozil.cz.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články