přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. dubna 2003, 12:33

Memoriál Josefa Odložila od letošního roku ve vyšší kategorii

Memoriál Josefa Odložila se letos poprvé ve své desetileté historii uskuteční jako mítink kategorie IAAF Grand Prix II.

Dějištěm bude stadion v Praze na Julisce, který v době konání mítinku 29. června bude už po rekonstrukci. Statut zařazení do kategorie IAAF Grand Prix II získal Memoriál Josefa Odložila zatím na tři roky. „Do této kategorie byl mítink zařazen na základě stabilně kvalitního obsazení a výkonnosti,“ uvedl ředitel závodů ing. Miroslav Ševčík.

Diskutovanou otázkou k Memoriálu Josefa Odložila byl jeho termín. Nakonec bylo rozhodnuto, že se mítink uskuteční v neděli 29. června. Toto období už je nabité kvalitními mezinárodními mítinky. V pátek 27. června se koná mítink Golden League v Oslu a v úterý 1. července mítink Super Grand Prix v Lausanne. Kromě toho se ve Velké Británii uskuteční mezistátní utkání Velká Británie – Rusko – USA. Přesto je vzhledem ke startu některých hvězd těchto zemí asistent ředitele Memoriálu Josefa Odložila Pavel Šourek optimistou: „Momentálně probíhají intenzivní jednání s americkými manažery. Věřím, že se pro Memoriál Josefa Odložila podaří zajistit například Allena Johnsona či Shawna Crawforda.“

Mezi prémiové disciplíny Odložilova memoriálu patří 1500 m a koule v mužské kategorii a u žen 400 m a 100 m překážek. Organizátoři mítinku usilují o účast obhájce prvenství na trati 1500 m, olympijského vítěze Noaha Ngenyho z Keni. Další hvězdou by měla být americká tyčkařka Stacy Dragilaová, která v Praze hodlá zaútočit na světový rekord. Ozdobami mítinku dále budou kubánské hvězdy Anier García na 110 m překážek a Ivan Pedroso v dálce a překážkář Felix Sánchez z Dominikánské republiky. Z nejlepších českých atletů potvrdil účast na Memoriálu Josefa Odložila zatím Tomáš Dvořák. „Kromě Dvořáka dosud nemáme konkrétní dohodu s žádnou českou hvězdou. Momentálně je drtivá většina atletů, s jejichž manažery jednám, na tréninkových kempech v zahraničí,“ sdělil Pavel Šourek. „Účast českých atletů také záleží na vývoji situace okolo limitů pro mistrovství světa,“ doplnil ředitel ČAS František Fojt.

Tomáš Klement

Vytisknout