přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Memoriál Josefa Odložila obhajuje třetí místo ve své kategorii

Dvanáctý ročník Odložilova memoriálu má všechny předpoklady potvrdit své pevné postavení v Grand Prix IAAF.

Aktuálně je pražský mítink zařazen do kategorie IAAF Grand Prix II, ve které loni v konečném účtování obsadil třetí pozici. Byl přitom hodnocen lépe než řada mítinků vyšší kategorie.

Pro tento rok organizátoři MJO rázně vykročili za obhájením této pozice, v současné chvíli již zajistili spoustu hvězd světové a domácí atletiky. Dobře známý je záměr Sileshiho Sihina atakovat světový rekord na 10 000 metrů i špičková úroveň hlavního závodu na 1500 m mužů.

V pondělí 27. června však diváci na stadionu Dukly na Julisce budou svědky celkem sedmnácti kvalitně obsazených disciplín. "Nemusí to být konečný počet," připomenul ředitel mítinku Miroslav Ševčík. "Ve hře je ještě výška žen. Zájem startovat projevila Slesarenko," prozradil Ševčík možnost účasti olympijské vítězky Jeleny Slesarenkové.    

Hlavní program mítinku na Julisce odstartuje v 18.00 hodin, kdy se rozběhnou soutěže mužů v tyči a kladivu. V průběhu těchto disciplín se uskuteční slavnostní představení hvězd mítinku a defilé legend české atletiky.

Zajímavá atletika však na stadionu bude k vidění už odpoledne. Pod záštitou primátora hlavního města Pavla Béma a předsedy ČOV Milana Jiráska začnou v 15.30 hodin závody žactva s názvem O pohár pražského primátora. Jako předprogram se bude konat tradiční Dukla mítink se startem v 17.00 hodin.

Vstup na Memoriál Josefa Odložila je zdarma. Vstupenky, které bude distribuovat například deník Metro, jsou navíc slosovatelné. Divácká tombola o atraktivní ceny proběhne ihned po skončení atletických závodů. 

Podrobné informace naleznete na adrese: www.memorial-odlozil.cz.  

Tomáš Klement

Vytisknout