přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Memoriál Josefa Odložila již potřinácté

V letošním ročníku Memoriálu Josefa Odložila by měly výškařky skákat přes dva metry. Také kvůli tomu byl z programu vyškrtnut ženský oštěp.

Start potvrdila poslední olympijská vítězka Jelena Slesarenková (2.06) a bronzová medailistka z Atén Vita Stjopinová (2.02). Společně s dalšími závodnicemi se do výškařského sektoru postaví také Iva Straková, Barbora Laláková a Romana Dubnová. "Jednu disciplínu jsme museli kvůli soutěži výškařek obětovat," řekl ředitel závodu Miroslav Ševčík. Pro letošní rok připravili organizátoři celkem 16 disciplín, z toho 6 ženských a 10 mužských.

Pozornost diváků by se podle organizátorů měla letos upnout především na soutěž kladivářů. Jednak se bude házet na hlavní ploše stadionu a jednak bude k vidění Koji Murofuši, olympijský vítěz z Atén 2004. Japonec má osobní rekord právě z Memoriálu Josefa Odložila 2003 - 84.86 metrů. Do soutěže kladivářů jsou přihlášeni další čtyři borci s maximy přes osmdesát metrů.

Do koulařského kruhu se postaví lídr letošních světových tabulek, Američan Christian Cantwell. Jako jediný v tomto roce překonal hranici 22 metrů a to o 10 centimetrů. Jeho osobní maximum z roku 2004 má však hodnotu 22.54 m.

13. ročník Memoriálu Josefa Odložila se letos uskuteční 5. června na Julisce. Začíná seskokem parašutistů a žákovskými závody v 15.30, hlavní program bude zahájen v 18.00 hodin. V rámci závodního dne proběhne křest olympijské publikace, autogramiáda olympioniků Jakuba Jandy a Martiny Sáblíkové, stejně jako tradiční závod vozíčkářů.

Pořadatelé zajistili pro diváky autobusovou dopravu ze stanice metra Hradčanská (před nástupní zastávkou autobusu č. 131 – "U sokolovny"). Vstup na závody je zdarma, vstupenky jsou navíc slosovatelné. Televizní signál zajistí Česká televize a Eurosport.

David Klempíř

Vytisknout