přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Memoriál Josefa Odložila jedním z vrcholů sezony

Memoriál Josefa Odložila slibuje i letos plno hvězdných zahraničních jmen a šance našich atletů plnit limity na srpnové mistrovství Evropy.

Letošní 13. ročník Memoriálu Josefa Odložila proběhne 5. června v Praze na Julisce. Na programu mítinku, zařazeného do seriálu "Premium" mítinků EAA bude celkem sedmnáct disciplín a organizátoři v úterý oznámili některé ze jmen zahraničních atletů, kteří již potvrdili svoji účast.

Na startu 400 m překážek mužů, což bude podle organizátorů jedna z nejlépe obsazených disciplín, se objeví například Američan James Carter, stříbrný z loňských Helsinek, či bronzový medailista z MS Japonec Dai Tamesue. Na krátkých překážkách se představí mj. litevský vícemistr Evropy z Mnichova a pátý muž z olympiády v Aténách Stanislav Olijars.

Na stýplu se představí dvojice keňských běžců. Kipkurui Mosoi, ale hlavně Paul Koech, bronzový z olympiády v Aténách. Organizátoři chtěli přilákat mnoho známých hvězd, ale některé z nich měly nereálné finanční požadavky. "To je třeba příklad Hichama El Guerrouje," řekl ředitel mítinku Miroslav Ševčík. "I tak bude ale program nabitý. Možná budeme muset některou z disciplín předsunout před hlavní program. Asi to bude případ výšky žen, nebo výšky mužů. Zkrátka se nám do programu sedmnáct disciplín nevejde."

V zahraniční konkurenci by se mělo dařit českým atletům. Alespoň v to doufá šéftrenér Václav Fišer. "Memoriál Josefa Odložila bude dobrá příležitost pro plnění limitů na evropský šampionát. Navíc nás letos v Praze čeká Evropský pohár." Na Julisce by mělo podle jeho odhadů pátého června startovat okolo třiatřiceti českých atletů z padesáti, se kterými výhledově počítá do Göteborgu. "Bude to jeden z vrcholů domácí sezony, ke kterým dále patří Zlatá tretra, Evropský pohár a mistrovství republiky na Strahově."

Z Čechů by na "Odložilovi" měli startovat výškaři Svatoslav Ton a bratrské duo Janků, tyčkaři Adam Ptáček se Štěpánem Janáčkem a překážkáři Stanislav Sajdok a Jiří Mužík. Z žen pak oštěpařky Barbora Špotáková, Nikola Brejchová a Jarmila Klimešová, překážkářky Alena Rücklová se Zuzanou Hejnovou či trio našich nejlepších výškařek Iva Straková, Barbora Laláková a Romana Dubnová.

Memoriál Josefa Odložila  jako "Premium" mítink EAA letos zaštítil prezident republiky Václav Klaus a primátor Prahy Pavel Bém, kteří by se měli na závodech objevit jako čestní hosté společně s předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem.

David Klempíř

Vytisknout