přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Melich vyhrál v Castres

Kladivář Lukáš Melich potvrdil vzrůstající formu vítězstvím ve Francii. Získal také skalp Slováka Charfreitaga, obhájce bronzu z MS v Ósace.

Česká kladivářská jednička Lukáš Melich si veze vynikající výsledek z Castres, 40tisícového města na jihu Francie mezi Toulouse a Montpellier. Na zdejším mítinku se utkal především s Liborem Charfreitagem a o 10 cm slovenského soupeře porazil. Své náčiní poslal do vzdálenosti 78.91 metru, což je nejdál nejen v sezoně, ale také od čtyři roky starého osobního rekordu z Turnova, jenž má hodnotu 79.36. „Podmínky byly skvělé – kruh, sektor, a 35 °C. Nevěděl jsem, co od toho čekat, celé úterý jsem cestoval (v Londýně 7 hodin) a navíc jsem měl v Nymburce problémy se zády. Technicky to ještě nebylo podle představ, ale to, na co jsme se s trenérem zaměřili na posledních trénincích, přináší ovoce,“ uvedl svěřenec Dušana Krále v smsce ze zpáteční cesty v Londýně.


Lukáš Melich při derniéře EP 2008 - foto: graf.cz

Povzbuzení před Berlínem
Dosud bylo Melichovým sezónním maximem 78.14, včera jej přehodil hned dvakrát, a také jeho další dva měřené pokusy byly daleké (celá série): 77m19 / 78m91 / 75m74 / 78m55 / X / X. „Týden před MS je to samozřejmě povzbuzující. Chci ale zůstat nohama na zemi a dál se soustředit na MS. Když udělám vše tak, jak mám, mohu pomýšlet na zajímavé umístění,“ doplnil Melich, který se 78.91 poskočil na třináctou příčku světových tabulek, pouhé dva cm od pomyslné dvanáctky, finálového počtu na velkých atletických akcích. Právě na takové umístění zatím účastník OH (2008), MS (2005) i ME (2006) čeká.

Kvalitní obsazení měla i ženská soutěž, kde prvenství získala Slovenka Martina Hrašnová za 71.28, o 3 cm před domácí Falzonovou. Za sedmdesátku se dostala i další Francouzka Montebrunová. Z jiných disciplín je asi nejzajímavější stovka, jíž dominoval juniorský mistr Evropy Christophe Lemaître za 10.20 v bezvětří.

Výsledky z Castres

 

Michal Procházka

Vytisknout