přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. července 2010, 19:58

ME vrchy: seniorská družstva šestá

V bulharské Saparevě Banje se uskutečnilo 9. ME v běhu do vrchu. Na trati „nahoru dolů“ obsadili čeští vrchaři v obou kategoriích shodně šestá místa v soutěži týmů. Individuálně nejlepší byla 12. Metelková.

K účtu ženské reprezentace přispěly vedle Táni Metelkové ještě 15. Ivana Sekyrová a 28. Pavla Havlová. Týmovou soutěž ovládly na 9 km dlouhé okruhové trati s převýšením téměř 500 výškových metrů Italky, v jejichž řadách byla i stříbrná Belottiová, před Francoukami, jež výsledkově táhla vítězka Dumerguesová. Třetí Rusky zase disponovaly bronzovou Nagovitsynovou, která si tak stejné umístění na stupních vítězů vyzkoušela dvakrát.

Mezi muži se zásluhou především Dematteise a De Gasperiho, kteří obsadili druhou a třetí příčku, radovali z týmového prvenství Italové. Druzí skončili Francouzi, bronz připadl Španělům. Turkům nestačilo k medaili ze soutěže družstev ani to, že jejich zástupce Arslan zvládl 12,2 km dlouhou trať ze všech nejrychleji.  Reprezentanti země půlměsíce skončili v této kategorii čtvrtí, dvě příčky před českými závodníky. Ti se vměstnali vesměs do třetí desítky individuálního pořadí. Nejlepším byl 21. Petr Pechek, na 24. místě doběhl Jiří Voják a o 4 příčky za ním Jan Havlíček.
 
V juniorské kategorii skončili čeští vrchaři pátí, když se nejlépe vedlo Petru Kaminskému, který doběhl jako 19.  Do bodového hodnocení přispěli ještě 22. místem Petr Lukeš a 30. příčkou Oldřich Schejbal. Individuální i týmové zlato putuje do Turecka.  Podobná situace pak nastala i mezi juniorkami, kde sice individuálně vyhrála Rumunka Dragomirová, ale nejlepší trojicí se opět mohli pochlubit Turci. Jediná česká zástupkyně v této kategorii, Adéla Stránská, dokončila na 33. místě.     

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout