přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2017, 10:49

Štafeta čtvrtkařů 10., Sýkora průběžně 4.

V průběhu dopoledního programu třetího dne ME do 22 let v Bydhošti zahájil svůj desetiboj Jiří Sýkora. Štafeta na 4x400 metrů obsadila desáté místo.

Program třetího dne odstartovali desetibojaři. Na startu nechyběl ani Jiří Sýkora, který je jedním z favoritů na cenný kov. Ve sprintu na 100 metrů zahájil časem 10.99. Ve skvělém světle se ukázal Tim Duckworth z Velké Británie, který všem odjel už na startu a cílem prolétl v čase 10.51. 

V dálkařském sektoru předvedl Jiří nejdelší pokus hned v úvodní sérii, když zaznamenal 709 centimetrů. Dalšími dvěma skoky se již přes sedm metrů nedostal a ze sektoru odcházel zklamán. Naopak zazářil Švýcar Andri Oberholzer, který si vylepšil osobní maximum na 754 centimetrů. Brit Duckworth, jenž zahájil super rychlou stovkou se v dálce zranil a soutěž pro něj skončila. 

Dílčí prvenstvi si náš reprezentant připsal v koulařském sektoru, kde v závěrečné sérii poslal své náčiní do vzdálenosti 14.65 a o centimetr se dostal před Vitalije Žuka z Běloruska. Po třech disciplínách tak figuruje na čtvrté pozici se ztrátou jednačtyřiceti bodů na vedoucího Fina Elma Savolu. 

Česká štafeta na 4x400 metrů nastoupila hned do prvního rozběhu. Sestava Lukáš Hodboď, Martin Tuček, Matěj Mach a Jiří Kubeš doběhla na pátém místě v čase 3:10.34, což bohužel na postup mezi osmičku nejlepších nestačilo. V celkovém pořadí tak naši čtvrtkaři obsadí desátou příčku. Nejrychlejší byla štafeta Německa (3:06.19). 

Disciplíny bez české účasti

V ramci dopoledního programu proběhly i další kvalifikační boje, kterých se nezúčastnili naši reprezentanti. Mezi diskaři se dokázal jen jediný borec dostat přes šedesát metrů a byl jím Nor Sven Martin Skagestad (60.93). 

Naprosto bez problémů se kvalifikovala olympijská vítězka a hlavní favoritka oštěpu žen Chorvatka Sara Kolaková. Po úvodním přešlapu předvedla 61.93 a kvalifikaci opanovala. Podobně suverénně si vedla i spolufavoritka z Turecka Eda Tugsuzová (61.83). 

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout